українська російська англійська
Започатковано діалог високого рівня Україна-ЄС з питань екології
20.07.2012 | 17:47
Прес-служба Міністерства екології та природних ресурсів

19 липня 2012 року відбувся перший візит Міністра екології та природних ресурсів України Едуарда Ставицького до європейських інституцій у Брюсселі. У робочих зустрічах також взяв участь Голова державного агентства екологічних інвестицій України Владислав Якубовський.

Під час візиту українська делегація провела три зустрічі: з Комісаром ЄС з питань навколишнього середовища Я.Поточніком, з Комісаром ЄС з питань клімату Коні Хедегаард та з Державним секретарем з питань навколишнього середовища, енергетики, мобільності та інституційних змін Королівства Бельгії М.Вателе.

Під час зустрічі з Комісаром ЄС з питань клімату Коні Хедегаард сторони провели конструктивний діалог з питань виконання зобов’язань другого періоду в рамках Кіотського протоколу.

Українська делегація запевнила у налаштованості України дотримуватися прагматичної позиції і, зокрема, повідомила про готовність України взяти на себе довгострокові зобов’язання щодо скорочення викидів парникових газів до 2050 року на 50% порівняно з базовим 1990 роком.

Користуючись нагодою, Міністр екології запросив Комісара ЄС з питань клімату здійснити візит до України у зручний для неї час.

За результатами зустрічі української делегації з Комісаром ЄС з питань навколишнього середовища Я.Поточніком було започатковано діалог високого рівня Україна-ЄС з питань екології.

Під час зустрічі сторони також обговорили перспективи поглиблення та інтенсифікації співробітництва між Україною та ЄС з питань екології та охорони навколишнього середовища, які відкриються з укладенням Угоди про асоціацію Україна-ЄС.

Едуард Ставицький поінформував Я.Поточніка про стан реалізації Національної стратегії України та Національного плану дій з питань охорони навколишнього природного середовища на 2011-2015 роки та висловив подяку ЄС за надання відповідної бюджетної підтримки.

Сторони торкнулися питань реалізації Україною зобов’язань у рамках багатосторонніх угод у сфері навколишнього середовища, зокрема Конвенції Еспоо та Орхуської Конвенції, а також обговорили результати нещодавньої Конференції ООН «Ріо+20». Едуард Ставицький запросив Я.Поточніка відвідати Україну у зручний для нього час.

 

версія для друку