українська російська англійська
Державтоінспекція: Чверть порушень на дорозі - перевищення швидкості
21.07.2012 | 09:24
Прес-служба Міністерства внутрішніх справ

У середньому кожну 21 хвилину в державі стається дорожньо-транспортна пригода з потерпілими. Практично кожні дві години на українських дорогах гине людина. У середньому щодоби на автошляхах гинули 11 осіб, ще 85 – були травмовані. Питання щодо того, як міліція запобігає трагедіям на дорозі, піднімалося на брифінгу в Управлінні Державтоінспекції МВС України.

За словами заступника начальника УДАІ МВС України Володимира Резнікова, на виконання доручення Кабінету Міністрів України правоохоронне відомство акцентує свою увагу на профілактиці автопригод, особливо такого їх виду, як ДТП із постраждалими.

Невтішна статистика дорожньо-транспортних пригод упродовж першого півріччя цього року свідчить, що в Україні сталося майже 12,5 тис. ДТП з потерпілими. У цих автопригодах загинуло більше 2 тис. людей та більш ніж 15 тис. дістали тілесні ушкодження.

Згідно з результатами аналізу, проведеного фахівцями Державтоінспекції, основною причиною дорожньо-транспортних пригод із постраждалими залишається перевищення безпечної швидкості рухумайже чверть від усіх ДТП цієї категорії. Причиною приблизно п’ятої частини ДТП, в яких постраждали люди, є порушення правил маневрування. Порушення правил проїзду перехресть, недодержання дистанції та перехід через проїзну частину в невстановленому місці завершують своєрідний «рейтинг» найбільш частих причин ДТП із постраждалими.

«На жаль, кількість автопригод з тяжкими наслідками у першому півріччі порівняно з аналогічним періодом минулого року збільшилася майже на чверть. Крім того, на третину збільшилося число ДТП, скоєних нетверезими водіями», – констатував керівник УДАІ.

Значне занепокоєння у стражів порядку на дорогах викликає той факт, що останнім часом сталися ряд дорожньо-транспортних пригод з тяжкими наслідками за участю водіїв, які направлялися на відпочинок або перевозили пасажирів до місць відпочинку. Упродовж 6 місяців цього року кількість автопригод з вини водіїв автобусів суттєво збільшилася і становить майже 220 ДТП.

Аби уберегти життя автоперевізників та їх пасажирів, у період літнього відпочинку Державтоінспекцією МВС України у період з 14 травня  по 5 червня 2012 року проведено комплекс профілактичних заходів під умовною назвою «Автобус-2012».

Під час проведення цих заходів правоохоронці здійснили перевірки більше 8,5 тис. суб’єктів господарювання, що надають послуги з пасажирських перевезень. При цьому перевіряльники приділяли значну увагу здійсненню відповідальними особами контролю технічного стану автотранспорту та стану здоров’я водіїв перед виїздом у рейс. Крім цього, працівники ДАІ оглянули понад 81 тис. автобусів, виявивши при цьому 6,2 тис. одиниць пасажирського автотранспорту з технічними несправностями, що загрожували безпеці дорожнього руху. Однак найбільше нерозуміння, майже на межі обурення у працівників ДАІ викликав той факт, що майже 100 водіїв автобусів перевозили людей у нетверезому стані.

Начальник відділу автотехнічної інспекції УДАІ МВС Василь Бурлюк розповів про причини кількох останніх резонансних ДТП, а начальник відділу розслідування дорожньо-транспортних пригод ГСУ МВС України Микола Рудницький – про хід їх розслідування.

Представники МВС відповіли на запитання журналістів щодо тих заходів, яких уживають правоохоронці, аби запобігти скоєнню ДТП, законодавчого врегулювання питання безпеки дорожнього руху, а також інших важливих для суспільства моментів.

«Питання безпекице питання комплексне. Одна з можливостей знизити рівень аварійності н дорогах – самому не порушувати правил дорожнього руху та подавати приклад іншим», – на завершення брифінгу підкреслив заступник начальника УДАІ Володимир Резніков.

 

версія для друку