українська російська англійська
Микола Присяжнюк: Держава розробляє систему кредитування аграріїв та страхування сільгоспризиків
21.07.2012 | 11:23
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

На сьогодні держава розробила систему надання обігових коштів аграріям у період посівної кампанії та жнив. Окрім того, почав діяти закон про страхування виробництва сільгосппродукції, який допоможе аграріям вберегтися від впливу несприятливих погодних умов. Про це 20 липня під час робочої поїздки на Миколаївщину повідомив Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк.

За словами керівника відомства, двічі на рік аграрій стикається з проблемою, коли потреба в обігових коштах є достатньо суттєвою – це період посівної та жнив. Тому наразі держава працює над створенням ефективної системи кредитування для підтримки виробників.

«Аграрій, аби знайти додаткові кошти, продає продукцію за безцінь, або сіє, не виконуючи рекомендацій, – не вносить добрив, не обробляє засобами захисту рослин тощо. Тому ми співпрацюємо з Національним банком, аби розробити довгострокові кредити для аграріїв. По-друге, ми вносимо законопроект про складські розписки, які дадуть можливість зернотрейдерам фінансувати сільгоспвиробника по принципу форварда», - наголосив Микола Присяжнюк.

Окрім того, розпочав дію закон про страхування сільськогосподарської продукції, який покладає певну відповідальність на державу і мотивує сільгоспвиробника до проведення страхування.

«У цьому році виконання страхових зобов’язань вже відбулися, коли сільгоспвиробники уклали угоду з Аграрним фондом, а природні умови нанесли шкоду і частину площ довелося пересіяти. У результаті страхові компанії розрахувалися з Аграрним фондом за сільгоспвиробника і зняли недостачу коштів. Така система повинна і надалі працювати та давати свої результати», - відмітив міністр.

 

версія для друку