українська російська англійська
Ухвалено закон щодо фінансування проектів заміщення природного газу вітчизняним вугіллям
31.07.2012 | 11:09
Міністерство енергетики та вугільної промисловості

Верховна Рада України на позачерговому засіданні 30 липня 2012 року ухвалила Закон України Про внесення змін до статті 6 Закону України «Про Державний бюджет України на 2012 рік» (щодо фінансування проектів заміщення природного газу).

У законі шляхом внесення змін до статті 6 Закону України «Про Державний бюджет України на 2012 рік» збільшується на 29 500,0 млн. гривень граничний обсяг державних гарантій для забезпечення повного або часткового виконання боргових зобов'язань «за зобов'язаннями суб'єктів господарювання державного сектору економіки, які здійснюють реалізацію проектів заміщення природного газу вугіллям вітчизняного видобування відповідно до протоколу про співробітництво із Державним банком розвитку Китайської Народної Республіки».

Мета Закону - врегулювати питання надання державних гарантій для залучення кредитних коштів Державного банку розвитку КНР на фінансування програми заміщення споживання імпортного природного газу вугіллям вітчизняного видобутку шляхом впровадження технологій Китайської Народної Республіки щодо використання на підприємствах теплоенергетики водовугільного палива, а також отримання синтез-газу для потреб хімічної галузі і синтетичного природного газу для потреб економіки держави внаслідок газифікації вугілля.

В цілому в рамках реалізації програми заміщення споживання імпортованого природного газу вугіллям вітчизняного видобування на початковому етапі планується здійснити реалізацію у 3 регіонах країни 5 інноваційних проектів загальною вартістю 3 млрд. 656 млн. дол. США.

Держбанк розвитку КНР підтвердив готовність відкрити спеціальну кредитну лінію для фінансування програми заміщення природного газу вітчизняним вугіллям на загальну суму 3,656 млрд. дол. США, про що 13 липня 2012 року було підписано відповідний протокол.

Техніко-економічні обґрунтування та експертні висновки засвідчують економічну ефективність та доцільність заміщення імпортного природного газу вітчизняним вугіллям у вигляді водовугільного палива.

В цілому  внаслідок впровадження використання на об'єктах теплоенергетики технологій водовугільного палива та будівництва заводів по виготовленню синтетичного газу, що замінює природний та синтез-газу для підприємств хімічної промисловості буде досягнуто:

- зменшення споживання імпортного природного газу в обсязі більше 3 млрд. м3;

- економію валютних коштів щорічно в середньому до 1,5 млрд. дол. США;

- зменшення бюджетних видатків до 150 млн. грн. на рік через відсутність необхідності відшкодування вартості ціни газу на виробництво теплової енергії для населення;

- забезпечення стабільного ринку збуту для вітчизняних вугледобувних підприємств до 10 млн. тонн рядового вугілля щорічно.

 

версія для друку