українська російська англійська
МОЗ активно працює над своєчасним і безперебійним забезпеченням медикаментами, медвиробами та вакцинами
01.08.2012 | 13:56
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я

Ситуація із забезпеченістю регіонів медикаментами і виробами медичного призначення є контрольованою і прогнозованою. На цьому наголосила Перший заступник Міністра охорони здоров’я Раїса Моісеєнко 1 серпня у ході брифінгу в Кабінеті Міністрів.  

«Законом України «Про Державний бюджет України на 2012 рік» Міністерству охорони здоров’я для реалізації заходів державних цільових програм та виконання комплексних заходів програмного характеру передбачено видатки у розмірі 1млрд. 858,1 млн. грн. Якщо порівнювати з попереднім, 2011 роком, то це більше на 27,7% поточного плану 2011 року», - сказала Перший заступник Міністра.

Водночас загальний обсяг коштів, необхідний для здійснення закупівель лікарських засобів і виробів медичного призначення, відповідно до наданої потреби у заявках регіонів на 2012 рік становить 5,3 млрд. гривень.

«На сьогодні проводяться закупівлі за усіма державними програмами і централізованими заходами, - зазначила Перший заступник Міністра охорони здоровя Раїса Моісеєнко. - Загалом здійснюються закупівлі на 92,8% від обсягу бюджетних призначень 2012 року, з них акцептовано та укладаються договори на 72 %».

За словами Першого заступника Міністра, інтенсивно здійснюються поставки за основними найбільш соціально-важливими програмами: імунопрофілактика, дитяча та доросла онкологія, гемофілія, лікувальне харчування (фенілкетонурія), імунодефіцити, розсіяний склероз, серцево-судинні захворювання (лікарські засоби). Наявні у регіонах залишки препаратів дозволяють прогнозувати в цілому дотримання безперервності медикаментозного забезпечення, уточнила Раїса Моісеєнко.

Пріоритетами державних закупівель цього року є: консолідація зусиль із постачальниками, з метою наближення графіків здійснення поставок лікарських засобів. За результатами перемовин з постачальниками досягнуто ряд домовленостей щодо здійснення поставок лікарських засобів в необхідні терміни; контроль і дотримання ритмічності та безперебійності планових поставок; налагодження гнучкості і оперативності поставок; оперативне реагування на ризики під час здійснення планових і дострокових поставок; гармонізація нормативно-правової бази і регламентуючих документів з метою посилення забезпечення повного виконання зобов’язань між замовником і постачальниками.

Попередньо досягнуті цілі здійснення держзакупівель 2012 року. Наприклад, ефективне використання державних коштів, найкращого співвідношення ціна / якість в конкретних умовах на сьогодні дало змогу заощадити 73,3 млн. грн.

 

версія для друку