українська російська англійська
Уряд спрощує оформлення пенсій для військових інвалідів-чорнобильців
02.08.2012 | 10:00
Прес-служба Міністерства соціальної політики

Уряд створив комісії для визначення даних про заробіток військовослужбовців, які брали участь у ліквідації аварії на ЧАЕС. Про це Віце-прем’єр-міністр України-Міністр соціальної політики Сергій Тігіпко повідомив, коментуючи  постанову № 685 «Про комісії з визначення даних про заробітну плату (грошове забезпечення), одержану особою за роботу (службу) в зоні відчуження в 1986–1990 роках», прийняту на засіданні Уряду 16 липня 2012 року. За словами Віце-прем’єр-міністра, комісії сприятимуть у вирішенні питань інвалідів-ліквідаторів з числа колишніх військовослужбовців, які не можуть отримати довідку про зарплату в уже ліквідованих військових частинах і відтак не мають права на належні їм підвищені пенсії.

«Зараз такі ліквідатори не мають можливості отримати довідку про зарплату в зоні відчуження, а отже - отримують пенсію у мінімальному розмірі, яка менша від середньої чорнобильської пенсії. Щоб ліквідувати цю несправедливість, Уряд створює при Міноборони, МВС, МНС і СБУ та їх територіальних органах комісії із визначення даних про заробіток. Ці комісії почнуть працювати протягом місяця», - зазначив Сергій Тігіпко.

За словами урядовця, майже 5 тисяч інвалідів-ліквідаторів, які не можуть підтвердити рівень своєї зарплатні під час ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, сьогодні отримують пенсії майже вдвічі нижчі, ніж середній розмір пенсії для цих категорій. Цю ситуацію буде виправлено.

Наступним кроком Уряду буде вирішення цієї проблеми для людей, які проходили у забрудненій зоні спеціальні військові збори або перебували там у відрядженні.

 

версія для друку