українська російська англійська
200 українських дітей-"чорнобильців" полетіли до Китаю
02.08.2012 | 15:20
Прес-служба Міністерства соціальної політики

2 серпня  200 українських дітей з найбільш постраждалих від аварії на ЧАЕС регіонів та 10 супроводжуючих осіб відлетіли до Китайської Народної Республіки на оздоровлення та відпочинок.

У Міжнародному аеропорту „Бориспіль” їх урочисто проводжали заступник Міністра соціальної політики України – керівник апарату В’ячеслав Коломієць, представники Департаменту соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, батьки і журналісти.

Від імені Мінсоцполітики В’ячеслав Коломієць привітав школярів з початком подорожі, яка, на його переконання, обов’язково буде цікавою, пізнавальною і приємною, адже Китайська сторона готувалася до зустрічі надзвичайно ретельно і масштабно. На українську делегацію чекають знайомства з історичними та культурними надбаннями китайського народу, участь у різноманітних дитячих заходах і, звичайно, спілкування з однолітками.

В’ячеслав Коломієць підкреслив, що 7-денна поїздка 200 українських дітей-„чорнобильців” до Китайської Народної Республіки стала можливою завдяки домовленостям, досягнутим Главами двох держав у ході державного візиту в Україну Голови КНР Ху Цзіньтао у червні 2011 року.

„Найбільше дітей-„чорнобильців” проживає на Київщині, Рівненщині, Житомирщині, Волині, Черкащині, Чернігівщині та Дніпропетровщині. Тому потерпілі діти саме з цих областей їдуть на відпочинок до Китаю. А всього в Україні постраждалих осіб - понад 2 мільйона, з них близько 500 тисяч – діти. Тому, на жаль, подолання наслідків аварії на ЧАЕС ще довго буде вкрай актуальним для України питанням”, - сказав В’ячеслав Коломієць.

 

версія для друку