українська російська англійська
2 вересня нотаріуси України відзначатимуть своє професійне свято - День нотаріату
01.09.2012 | 09:42
Прес-служба Міністерства юстиції

2 вересня 2012 року нотаріуси України втретє відзначатимуть своє професійне свято – День нотаріату. З нагоди свята до працівників нотаріальної галузі з привітанням звернувся Міністр юстиції Олександр Лавринович.

Він наголосив, що до цьогорічного професійного свята суспільство прийшло з усвідомленням особливої значимості професії, нотаріат наділений важливими повноваженнями, спрямованими на захист прав і свобод людини. Зокрема, з 1 січня 2013 року набудуть чинності чергові законодавчі зміни, які покладуть на нотаріусів функції державного реєстратора прав на нерухоме майно. 

«Це виводить нотаріат на нові обрії його діяльності та свідчить про зростання довіри суспільства до людей, які обрали професію нотаріуса», - йдеться у привітанні.

Міністр юстиції, повідомив, що лише з початку 2012 року до нотаріусів в Україні звернулося 5 552 993 особи, тобто, кожен восьмий мешканець країни.

За 8 місяців поточного року нотаріусами України вчинено майже 7,5 млн. нотаріальних дій, з них державними нотаріусами - понад 1,2 млн. нотаріальних дій, а приватними -  понад 6,1.

Для нотаріального обслуговування населення України на сьогодні створено 807 державних нотаріальних контор, в яких працює 1 390 державних нотаріусів, та зареєстровано нотаріальну діяльність 5 665  приватних нотаріусів.

Міністр також поінформував, що згідно зі статистичною звітністю про роботу державних та приватних нотаріусів, найпопулярнішими нотаріальними послугами в країні є посвідчення договорів відчуження майна, посвідчення заповітів та оформлення спадкових прав. Крім того, значну кількість вчинених нотаріальних дій складають такі дії, як засвідчення вірності копій (фотокопій) документів та засвідчення справжності підписів на документах.

Як відомо, професійне свято День нотаріату було запроваджено указом Президента України №211/2010 від 22 лютого 2010 року. Зокрема, встановлено, що професійне свято нотаріусів щорічно відзначатиметься 2 вересня.

версія для друку