українська російська англійська
Спортсмени-веслувальники Дніпропетровщини отримали 19 сучасних човнів
04.09.2012 | 11:36
Дніпропетровська ОДА

Для забезпечення якісної підготовки спортсменів до участі у ХХХI Олімпійських іграх, що відбудуться в 2016 року в Ріо-де-Жанейро, та до Всеукраїнських і міжнародних змагань голова Дніпропетровської облдержадміністрації Олександр Вілкул вручив 19 сучасних човнів провідним спортсменам Дніпропетровщини з академічного веслування. На їх придбання було виділено 2,4 млн. грн. Серед човнів, які отримала область: 10 «одиночок», 4 парні «двійки», 2 парні «четвірки», 2 «двійки» (С32) та 1 човен «вісімка».

В урочистостях взяли участь близько ста спортсменів та тренерів Дніпропетровщини. Серед них: чемпіони ХХХ літніх Олімпійських ігор 2012 року з академічного веслування, вихованці дитячо-юнацьких спортивних шкіл, обласної школи вищої спортивної майстерності та училища фізичної культури.

«Олімпійські ігри в Лондоні вже закінчилися. Дніпропетровські веслувальниці досягли високих результатів. Але вже сьогодні потрібно серйозно готуватися до наступної Олімпіади 2016 року. Для високих олімпійських результатів необхідні і ретельна підготовка, і відповідна матеріально-технічна база. Сьогодні я вручаю сертифікат спортсменам на 19 нових сучасних човнів для занять академічним веслуванням. Упевнений, що нові човни дозволять на високому рівні проводити підготовку наших майбутніх чемпіонів, які будуть прославляти своє місто, регіон та країну великими перемогами і високими досягненнями», – сказав Олександр Вілкул.

 «Обласна влада підтримую розвиток спорту в регіоні. За два з половиною роки на Дніпропетровщині введені в експлуатацію сотні нових спортивних об'єктів. У 2012 році на розвиток спорту Дніпропетровщини виділено більше 45 мільйонів гривень, в тому числі, на олімпійські види спорту, – сказав голова ОДА, – 2012 рік проголошений нашим Президентом Віктором Федоровичем Януковичем роком спорту та здорового способу життя. Цьогоріч пройшли Олімпійські ігри, на яких спортсмени Дніпропетровщини здобули переконливі перемоги. Я ще раз хочу подякувати олімпійським чемпіонкам нашого регіону та їх тренерам за блискучу велику перемогу з академічного веслування на Олімпійських іграх, що була здобута вперше за всю історію незалежної України».

Нагадаємо, що 1 серпня 2012 року спортсменки регіону перемогли у фінальних змаганнях з академічного веслування серед жіночих екіпажів парної четвірки. Чемпіонки, жительки Дніпропетровська, – Яна Дементьєва, Наталя Довгодько, Анастасія Коженкова і Катерина Тарасенко – учениці Дніпропетровської обласної школи вищої спортивної майстерності, представниці спортивного клубу «Дзержинка». На ХХХ Олімпійських іграх вперше за всю історію незалежності України спортсменки Дніпропетровщини завоювали олімпійське золото з академічного веслування. Це визначна подія в історії спорту нашої держави та Дніпропетровщини.

Дніпропетровська обласна рада підтримала ініціативу Олександра Вілкула та виділила фінансування на придбання нових квартир спортсменам Дніпропетровщини. Ці квартири знаходяться в будинку нового мікрорайону на житловому масиві «Лівобережний-3» міста Дніпропетровськ, де будується цілий комплекс «Доступне житло».

Капітан збірної команди України з академічної греблі, Олімпійська чемпіонка Яна Дементьєва висловила вдячність керівнику області за надані можливості з підготовки до Олімпійських ігор, а також за  вручені квартири спортсменам за медалі, здобуті на Олімпійських іграх.

 

версія для друку