українська російська англійська
Володимир Семиноженко: В Україні послідовно розбудовується інформаційне суспільство
05.09.2012 | 13:41
Прес-служба Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації

5 вересня у прес-центрі Будинку Уряду відбувся брифінг Голови Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації України Володимира Семиноженка. «Впродовж одного тижня Урядом були затверджені два документи, які є принциповими для впровадження електронного урядування в Україні. Це Стратегія розвитку інформаційного суспільства в Україні та Концепція створення та функціонування інформаційної системи електронної взаємодії державних електронних ресурсів», - повідомив Голова Держінформнауки

Нагадаємо, що 29 серпня 2012 року на засіданні Кабінету Міністрів України був прийнятий проект Указу Президента «Про Стратегію розвитку інформаційного суспільства в Україні», який був розроблений Державним агентством з питань науки, інновацій та інформатизації України. На сьогоднішньому засіданні розпорядженням Кабінету Міністрів схвалена Концепція створення та функціонування інформаційної системи електронної взаємодії державних електронних ресурсів.

Володимир Семиноженко відзначив, що реалізація Стратегії сприятиме впровадженню інформаційно-комунікаційних технологій в усі сфери суспільного життя. «Електронна демократія, електронна економіка, електронні освіта та медицина поступово стають звичайними для нас явищами», - зауважив він.

Голова Держінформнауки також підкреслив, що Стратегія має на меті розширення можливостей громадян брати участь у підготовці та експертизі політико-адміністративних рішень й контролювати ефективність діяльності влади. «У Стратегії відображені принципи, базові для інформаційного суспільстваце партнерство влади, суспільства і бізнесу, а також відкритість, відповідальність та ефективність самої влади», - сказав Володимир Семиноженко.

За його словами, інформаційна система електронної взаємодії державних електронних ресурсів, створення якої передбачено схваленою сьогодні Концепцією, стане технологічною платформою для основних складових електронного урядування. Зокрема, на її основі функціонуватиме «єдине вікно» надання адміністративних послуг фізичним та юридичним особам. Головне ж, що система електронної взаємодії забезпечуватиме автоматизований обмін інформацією між існуючими базами даних та надасть можливість згодом «додавати» до єдиного інформаційного простору нові бази даних. Відчутним ефектом від впровадження такої системи стане не тільки економія часу як чиновників, так і громадян, але й заощадження бюджетних коштів, які наразі спрямовуються на функціонування державних інформаційних ресурсів.

«Сьогодні в країні йде серйозна, впевнена та послідовна робота з розбудови інформаційного суспільства», - підсумував Володимир Семиноженко.

версія для друку