українська російська англійська
Удосконалено механізм надання, вилучення, викупу земель для суспільних потреб
06.09.2012 | 15:20
Прес-служба Державного агентства земельних ресурсів

Набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо припинення права користування земельними ділянками при відведенні їх для суспільних потреб», опублікований у газеті «Урядовий кур’єр» від 5 вересня цього року.

Законом вносяться зміни до Земельного кодексу України та доповнення до Законів України «Про оренду землі» і «Про відчуження земельних ділянок, інших об’єктів нерухомого майна, що на них розміщені, які перебувають у приватній власності, для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності».

Зокрема, статтею 32-1 Закону України «Про оренду землі» передбачено порядок розірвання договору оренди земельної ділянки державної та  комунальної власності, визначено  порядок розірвання договору оренди земельної ділянки державної чи  комунальної власності у разі необхідності надання її для суспільних потреб. Також передбачено, що суб’єктом оціночної діяльності для проведення відповідної оцінки, крім органів виконавчої влади чи  органів місцевого самоврядування, може бути особа, яка ініціювала відчуження об’єктів нерухомого майна.

Крім того, статтю 6 доповнено нормою, що заходи стосовно відчуження земельних ділянок, інших суб’єктів нерухомого майна, що на них розміщені, які перебувають у власності фізичних або юридичних осіб, для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності також можуть здійснюватись за рахунок коштів юридичних осіб, що ініціювали відчуження земельної ділянки, інших об’єктів нерухомого майна для суспільних потреб.

Цим законодавчим актом удосконалено правові положення щодо викупу частини земельної ділянки, визначення органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, які надаватимуть земельні ділянки, викуплені для суспільних потреб, порядку припинення договорів емфітевзису та суперфіцію, нотаріального посвідчення згоди землевласника на викуп земельної ділянки.

Закон сприятиме реалізації інвестиційних проектів та удосконаленню низки положень щодо надання, вилучення, викупу земель для суспільних потреб.

версія для друку