українська російська англійська
Уряд вніс зміни до нормативної бази про реадмісію осіб
17.09.2012 | 13:00
Прес-служба Міністерства внутрішніх справ

Уряд вніс зміни до нормативної бази про реадмісію осіб.

Дані зміни викликані тим, що у сфері протидії нелегальній міграції система органів державної виконавчої влади України зазнала суттєвих змін. Указом Президента України від 9 грудня 2010 року № 1085 «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади» було створено Державну міграційну службу.

Відповідно до Положення про Державну міграційну службу України одним із основних завдань цього органу є протидія нелегальній міграції. А пункт 24 Положення покладає на ДМС функцію міжнародного співробітництва, участі у розробленні проектів та укладенні міжнародних договорів України з питань громадянства, міграції, біженців, реєстрації фізичних осіб та реадмісії, забезпечення в межах своїх повноважень виконання укладених міжнародних договорів України.

Для приведення законодавства у відповідність з цими змінами Кабінет Міністрів 12 вересня 2012 року України прийняв розпорядження № 667-р «Про внесення змін до розпорядження КМУ від 2 квітня 2008 р. № 557 «Про утворення Української частини Спільного комітету з питань реадмісії».

Внесені розпорядженням зміни стосуються :

- оновлення складу колегіального органу – Української частини Спільного комітету з питань реадмісії, утвореного відповідно до статті 15 Угоди між Україною та Європейським Співтовариством про реадмісію осіб;

- подальшого забезпечення діяльності Української частини Спільного комітету з питань реадмісії шляхом покладення повноважень з організаційного забезпечення її роботи на Державну міграційну службу України.

Нагадаємо, що Угода між Україною та ЄС про реадмісію осіб ратифікована 15 січня 2008 року та регулює процедури, пов'язані з ідентифікацією та поверненням на територію України наших громадян та третіх країн, осіб без громадянства, які потрапили або перебувають на території держав-членів ЄС нелегально. Нею передбачені звичайна і прискорена процедури реадмісії, визначаються документи, що підтверджують походження нелегального мігранта, встановлюються часові рамки виконання запитів щодо реадмісії.

Відповідні зміни до законодавства дадуть змогу в повному обсязі забезпечити виконання Україною міжнародних зобов’язань про реадмісію осіб та подальшу ефективну роботу в цьому напрямку.

 

 

 

версія для друку