українська російська англійська
Микола Азаров: Закон про мови усуває дискримінацію між громадянами України
20.09.2012 | 19:10
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Прийняття Закону України «Про основи державної мовної політики» дозволяє усунути дискримінацію між українсько- і російськомовним населенням нашої держави. Про це заявив Прем'єр-міністр України Микола Азаров у прямому ефірі програми «Іспит для влади».

«Чи можна вважати нормальним, що дітям забороняли на перервах у школах розмовляти рідною для них мовою? Чи можна вважати нормальним, що літня людина в регіонах, які традиційно розмовляють російською мовою, не може розібратися з етикеткою до ліків або прочитати інструкцію про застосування цих ліків? Чи можна вважати такі перегини нормальними?» - запитав Микола Азаров, коментуючи ухвалення мовного закону.

За його словами, в цьому питанні необхідно виходити з реальності. А реальність така, що значна частина України переважно російськомовна. «Тому треба створити всі умови, щоб люди, які говорять російською мовою, не відчували для себе ніяких дискримінацій. Якщо закон це завдання вирішує - він вже позитивний. І тут справа не в політиці. Це наша принципова позиція, яка повинна була бути реалізована, і вона була реалізована», - заявив Микола Азаров.

При цьому він підкреслив, що зараз за дорученням Президента Уряд створив робочу групу з удосконалення так званого мовного закону. Як зазначив Микола Азаров, над цим питанням будуть працювати провідні фахівці в галузі філології та мовознавства, які представляють усі регіони України.

Микола Азаров наголосив, що чинний Уряд приділяє дуже велику увагу розвитку української культури і української мови. «Візьміть, наприклад, кіно. У нас зараз вперше за всі роки незалежності створюється велика кількість фільмів українською мовою. Візьміть книговидання, театри і т.д. Я міг би досить багато прикладів наводити реального ставлення до підтримки української культури, української мови, які виражаються в наших рішеннях», - сказав він.

версія для друку