українська російська англійська
На Дніпропетровщині у програмі "Доступне житло" бере участь понад тисячу квартир
24.09.2012 | 15:10
Дніпропетровська ОДА

У рамках Соціальної Ініціативи Президента України Віктора Януковича «Доступне житло» на Дніпропетровщині діє іпотека на 11 житлових об’єктів. Це понад тисячу квартир (від одно- до п’ятикімнатних) у Дніпропетровську, Новомосковську, Дніпродзержинську, Нікополі, Дніпропетровському та Петриківському районі, які можна придбати в кредит лише під 3% річних. Максимальна ставка – 16 %, з яких 13 % компенсує держава. Перший внесок – 25%.

Для того, щоб отримати кредит, потрібно мати наступні документи: паспорт, свідоцтво про шлюб, довідку про склад сім’ї та довідку про необхідність покращення житлових умов. Для того, щоб узяти пільговий іпотечний кредит, не обов’язково перебувати на черзі для покращення житлових умов, достатньо лише довідки про необхідність покращення житлових умов, яка надається за місцем проживання. З документами слід звернутися в регіональне управління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву (м. Дніпропетровськ, вул. Робоча, 22-А, тел. (0562) 33-56-48, 35-73-83), який визначений одержувачем бюджетних коштів. Якщо з документами все гаразд, дані про потенційного позичальника передаються в банк.

Допомогу в оформленні документів та відповідні консультації жителі Дніпропетровської області можуть отримати в дозвільних центрах всіх міст та районів, де за завданням губернатора Олександра Вілкула створені спеціальні консультаційні пункти щодо участі в програмі іпотечного кредитування в рамках Соціальних Ініціатив Президента України Віктора Януковича.

Консультанти в дозвільних центрах розкажуть про об`єкти, в яких можна узяти в кредит квартири за Програмою іпотечного кредитування, зроблять попередні розрахунки відповідно до доходів родини та вартості обраної квартири, зв’яжуть бажаючих із забудовником і організують огляд майбутньої квартири. Також вони супроводжуватимуть увесь процес до оформлення кредитної угоди в банку. Наразі до консультантів вже звернулись 6 тис. жителів регіону.

Роз’яснювальну роботу за завданням Олександра Вілкула фахівці облдержадміністрації проводять також у трудових колективах.

Також інформацію щодо умов програми «Доступне житло» можна ознайомитися на сайті Дніпропетровської облдержадміністрації у розділі «Соціальна Ініціатива Президента України: Доступне житло» та за телефоном «гарячої лінії» головного управління будівництва та архітектури облдержадміністрації – (056) 742-88-20.

На сьогодні у програмі кредитування у Дніпропетровській області беруть учать 3 банки: «Ощадбанк», «Укрсиббанк» та «Укргазбанк».

Банк перевіряє бажаючих укласти договір на придбання іпотечного житла на відповідність критеріям кредитування. Зокрема, максимальний щомісячний платіж за кредитом не повинен перевищувати 40% сукупного середньомісячного доходу сім’ї. Після сплати щомісячного платежу за кредитом на кожного члена сім'ї повинно залишатися не менше прожиткового мінімуму, який становить 1 037 грн. Сукупний середньомісячний дохід родини не повинен перевищувати десятикратного розміру середньомісячної заробітної плати в регіоні - у Дніпропетровській області це 29 070 грн.

Максимальний розмір кредиту, за яким можуть частково компенсувати відсотки, розраховується шляхом множення нормативної площі житла на його розрахункову вартість. Вартість за 1 кв. м у Дніпропетровській області встановлена на рівні від 4,85  до 7,2 тис. грн.. за кв м. Нормативна площа житла встановлюється на рівні 40 кв. м на одинокого громадянина та родину без дітей. На кожного наступного члена сім’ї до цієї площі додається ще 18 кв. м. Проте загальна площа квартири не повинна перевищувати 78 кв. м.

 

версія для друку