українська російська англійська
Морські рятувальники чорноморських країн зібралися в Одесі на міжнародній конференції
26.09.2012 | 12:04
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВа ІНФРАСТРУКТУРИ

Морські рятувальники усіх чорноморських країн зібралися в Одесі на дев’ятій Міжнародній конференції з пошуку та рятування на морі. Захід проходить під егідою Міжнародної Морської організації (IMO) та Міністерства інфраструктури України на базі КП «Морська пошуково-рятувальна служба». До участі в ньому також запрошені представники Міністерства надзвичайних ситуацій України, Міністерства оборони та Міністерства охорони здоров'я, Адміністрації державної прикордонної служби, Державної митної служби, Укрморрічінспекції, Регістра судноплавства України, адміністрації портів.

У перший день конференції, 25 вересня, країни-учасниці звітували про проведення пошуково-рятувальних операцій та виконання Плану взаємодії пошуково-рятувальних служб з пасажирськими суднами.

Сьогодні, 26 вересня, у рамках заходу відбудеться демонстрація флотського сегменту КП «Морська пошуково-рятувальна служба» та Державного морського рятувально-координаційного центру (ДМРКЦ). Також учасники обговорять перспективи створення єдиного інформаційного веб-порталу чорноморських морських рятувально-координаційних центрів (МРКЦ). Крім того, буде розроблено План проведення міжнародних навчань з пошуку та рятування на морі та представлено емблему Конференції країн Чорного моря з пошуку та рятування.

Завершиться зустріч обговоренням місця проведення та програми десятої ювілейної Конференції країн Чорного моря з пошуку та рятування.

Нагадаємо, Україна є учасницею Міжнародної конвенції з пошуку та рятування на морі 1979 року (SAR – 79), а також однією із сторін Угоди про співробітництво причорноморських країн з пошуку та рятування на Чорному морі 1998 року. Ця Угода передбачає щорічні зустрічі представників компетентних організацій та структур, відповідальних за питання безпеки людського життя на Чорному морі, з метою подальшого розвитку співпраці та обміну досвідом і інформацією. Для забезпечення найбільш оперативної та ефективної взаємодії пошуково-рятувальних служб такі зустрічі проводяться у регіональному форматі. Так, у 2011 році місцем проведення восьмої Конференції Чорного моря з пошуку та рятування була Констанца (Румунія). Тоді у рамках конференції, участь у якій взяла і делегація Міністерства інфраструктури України, було прийнято рішення про проведення наступної, дев’ятої, конференції на території України.

версія для друку