українська російська англійська
Уряд України й надалі активно співпрацюватиме з громадськими організаціями ветеранів
01.10.2012 | 13:39
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

1 жовтня в Клубі Кабінету Міністрів України відбулася зустріч Прем'єр-міністра України Миколи Азарова з представниками II Всеукраїнського форуму ветеранів. Він присвячений Міжнародному дню людей похилого віку та Дню ветерана, що відзначається в Україні 1 жовтня. У форумі беруть участь 355 делегатів від різних громадських ветеранських організацій України.

У своєму вітальному слові Глава Уряду зазначив, що для нього День ветерана - не лише святковий, але й відповідальний день. «І забезпечення гідної старості та створення комфортних умов у повсякденному житті - не тільки робота в соціальному напрямку, а й данина та подяка ветеранам», - заявив Микола Азаров.

У поточному році Урядом було реалізовано низку рішень по збільшенню соціальних виплат ветеранам. «Ми робили все, що могли. Так, з січня на 25% виріс розмір пенсії інвалідам війни. Відновили соціальну справедливість: з травня зрівняно розмір надбавки до пенсії для сімей учасників Великої Вітчизняної, які померли вже після війни, з рівнем надбавки до пенсій сім'ям загиблих у роки війни. Для обох категорій сімей вона тепер складає максимальний - 42-відсотковий рівень», - наголосив Микола Азаров. Також Уряд на виконання соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича підвищив разову річну соціальну допомогу на 220%. За останні два роки майже 600 інвалідів Великої Вітчизняної війни I групи забезпечені житлом. «Ми поставили перед собою завдання, що жоден інвалід Великої Вітчизняної війни I групи не повинен жити в неналежних умовах. І ми необхідні кошти виділили і в поточному році і будемо виділяти у наступному», - наголосив Микола Азаров.

Прем'єр-міністр України запевнив, що рівень соціальної допомоги ветеранам, яка зросла у 2012 році, у наступному році буде і надалі збільшуватись. Зокрема, вже з 1 січня будуть встановлені пільги для інвалідів війни II та III груп, а також для учасників бойових дій в роки Великої Вітчизняної війни на рівні пільг, встановлених для інвалідів І групи.

У наступному році заплановано збільшити мінімальний розмір пенсій на 9,3%. На 5% більше коштів буде направлено на забезпечення житлом інвалідів Великої Вітчизняної війни та воїнів-інтернаціоналістів і постраждалих від Чорнобильської катастрофи.

Для дітей війни у наступному 2013 році також передбачено збільшення розмірів надбавок до пенсій. На це Уряд передбачив у проекту бюджету на 613,9 млн. грн. більше видатків, ніж у 2012 році. В цілому ж, у порівнянні з 2010 р. в наступному році середній розмір пенсійних виплат збільшиться майже на 400 грн.

Уряд посилюватиме соціальний захист ветеранів під час підготовки до 70-ї річниці Великої Перемоги, яка відзначатиметься у 2015 році. Проект Указу Президента про урочисте святкування ювілею вже підготовлений.

Прем'єр-міністр України також зазначив, що для Уряду є дуже важливою співпраця з громадськими ветеранськими організаціями. За його словами, видатки на підтримку їх діяльності у 2013 р. теж збільшаться. «І ми плануємо в 2013 р. збільшити на 1 млн. грн. видатки на їх підтримку. Я б хотів, щоб після нашої зустрічі залишилось розуміння, що ще ми можемо зробити, у вирішенні яких питань потрібна ще наша підтримка», - сказав Микола Азаров.

Прем’єр-міністр привітав всіх ветеранів з Міжнародним днем людей похилого віку та Днем ветерана та побажав їм насамперед міцного здоров’я, а також від імені Уряду вручив їм цінні подарунки.

 

версія для друку