українська російська англійська
У Дніпропетровську відкрито перший новий будинок за програмою "Доступне житло"
04.10.2012 | 11:32
Дніпропетровська ОДА

Президент України Віктор Янукович та голова Дніпропетровської облдержадміністрації Олександр Вілкул відкрили у Дніпропетровську на житловому масиві «Лівобережний-3» перший новий будинок, збудований у рамках соціальної ініціативи Президента України «Доступне житло». Під час урочистого відкриття будинку ключі від квартир отримали 4 спортсменки, які цього року вибороли золоті медалі на Олімпійських іграх у Лондоні, та дві родини, які взяли участь у програмі пільгового іпотечного кредитування.

На Дніпропетровщині за останні два з половиною роки за підтримки Президента України реалізується ряд важливих проектів. Це і відкриття надсучасного перинатального центру, введення в експлуатацію об’їзної дороги навколо Дніпропетровська. За цей час реконструйовано і відкрито десятки колись закритих дитячих садочків, реалізовано комплекс екологічних заходів.

«Одним із найважливіших питань благополуччя наших громадян залишається забезпечення їх власним житлом. Починаючи з 2010 року, на Дніпропетровщині видано 520 квартир працівникам бюджетної сфери. А до кінця року квартири отримають ще 75 родин медиків та військовослужбовців. Сьогодні у рамках соціальної ініціативи нашого Президента Віктора Федоровича Януковича ми відкриваємо перший новий будинок на 63 квартири за доступними цінами», - сказав Олександр Вілкул.

Новий будинок на житловому масиві «Лівобережний-3» у Дніпропетровську розрахований на 63 квартири. У квартирах встановлені лічильники газу та води. Будинок має автономну котельню, яка буде постачати у квартири тепло та гарячу воду.

Вартість житла у цьому будинку складає 4,8 тис. грн. за 1м², що майже на третину дешевше від ринкової вартості житла в цьому мікрорайоні. Таким чином при площі квартири 60 м² її вартість складе 288 тис. грн., що є найвигіднішою пропозицією нерухомості у м. Дніпропетровську.

Зниження вартості квадратних метрів вдалося досягти за рахунок того, що за кошти регіональних бюджетів було розроблено проект мікрорайону, забудовнику було безкоштовно виділено 9 га земельної ділянки під забудову та підведено необхідні комунікації та мережі.

Такий підхід у поєднанні з програмою здешевленого іпотечного кредитування під 3% річних на 15 років дає можливість тисячам жителів Дніпропетровської області здійснити свою мрію про власне житло.

За проектом на ж/м «Лівобережний-3» планується звести 16 п’ятиповерхових будинків. Уже цього року розпочнеться будівництво наступних будинків. І за 2 роки буде зведено ще 15 будинків цього проекту на ж/м «Лівобережний-3». Це понад 1000 квартир. Орієнтовна вартість будівництва – майже 405 млн. грн.

Загалом на Дніпропетровщині у програмі доступного житла беруть участь 14 житлових об’єктів. Це 1286 квартир (від одно- до п’ятикімнатних) у Дніпропетровську, Новомосковську, Дніпродзержинську, Нікополі, Дніпропетровському та Петриківському районі, які можна придбати в кредит лише під 3 % річних. Максимальна ставка – 16 %, з яких 13 % компенсує держава. Перший внесок – 25 %.

За програмою здешевлення вартості іпотечних кредитів на даний момент вже укладено 31 договір з майбутніми власниками житла. Наразі оформлюють договори ще 30 родин. Ще 24 позичальника готують пакети документів для подання до банків.

версія для друку