українська російська англійська
Держтехногенбезпеки: Кількість загиблих на пожежах зменшилась
09.10.2012 | 17:36
Прес-служба Державної інспекції техногенної безпеки України

9 жовтня директор департаменту пожежної безпеки Державної інспекції техногенної безпеки України Михайло Байтала взяв участь у програмі «Власний погляд» на парламентському телеканалі «Рада». Програма була присвячена забезпеченню пожежної безпеки в осінній період. Особлива увага акцентувалася на безпеці в оселях громадян.

Відповідаючи на перше запитання ведучої Світлани Шевченко стосовно ситуації з пожежами в державі, Михайло Романович зазначив: «На сьогодні у державі зареєстровано 56 992 пожежі, що на 25,8% більше аналогічного періоду минулого року. Вогнем завдано збитків державі на суму понад 2, 6 млрд. грн. Завдяки спільним зусиллям і заходам, що проводяться інспекторами Держтехногенбезпеки, членами Добровільного пожежного товариства, громадських організацій нам вдалося досягти зниження кількості загиблих на пожежах, зокрема дітей. За 9 місяців унаслідок пожеж загинуло 1867 людини (- 0,5%); з них 68 дітей та підлітків до 18 років (-5,6 %). На пожежах травмовано 1294 (+15,2%) людини, у тому числі 109 дітей (+6,9%)».

Основними причинами трагедій, які назвав Михайло Байтала, є необережне поводження з вогнем – 65, 9% від загальної кількості пожеж,  порушення правил пожежної безпеки при влаштуванні та експлуатації електроустановок – 17,1 % та порушення правил пожежної безпеки при влаштуванні та експлуатації печей – 6,4%.

Михайло Байтала наголосив, що майже 80 відсотків пожеж стається на території житлового сектору і 26 % - в оселях громадян.

Зважаючи на осінню пору та погодні умови, більшість громадян починають використовувати різноманітні обігрівальні прилади. Тож директор департаменту пожежної безпеки, користуючись нагодою, закликав громадян відповідальніше ставитися до питань безпеки, звертати увагу на справність електропроводки, побутових електроприладів, обігрівачів, пічного опалення, дотримуватися елементарних вимог безпеки, адже трагедії краще запобігти!

 

 

версія для друку