українська російська англійська
На Дніпропетровщині 35 дітям із порушеннями слуху вручили сучасні слухові апарати
19.10.2012 | 16:20
Дніпропетровська ОДА

Дітям із порушеннями слуху заступник голови Дніпропетровської облдержадміністрації Іван Ступак на базі Дніпропетровської обласної дитячої клінічної лікарні вручив 35 сучасних багатоканальних цифрових слухових апаратів. Насьогодні в області реалізується регіональна програма «Здоров`я дітей та матерів Дніпропетровщини», у рамках якої здійснюються системні заходи з надання медичної допомоги маленьким пацієнтам з вадами слуху.

У рамках обласної програми «Здоров`я дітей та матерів Дніпропетровщини» протягом 2010 – 2012 років для дітей з порушеннями слуху було придбано 545 сучасних багатоканальних цифрових слухових апаратів на суму понад 2,5 млн. грн. (у 2012 році придбано 213 слухових апаратів на суму майже 1 млн. грн.), що на 100% забезпечило дітей, які потребують слухопротезування слуховими апаратами.

 Цифрові багатоканальні слухові апарати, що отримують діти Дніпропетровщини з порушеннями слуху, відповідають міжнародним стандартам та забезпечують можливість дуже точно налаштовувати частотні і динамічні характеристики звуку. Такі слухові апарати відтворюють мову різної  гучності. Значною перевагою цих багатоканальних цифрових слухових апаратів є можливість багаторазового перепрограмування режиму роботи в залежності від перебігу лікування у дитини та адаптації її до слухового апарату.

Крім того, в області активно впроваджується кардинальне відновлення слуху методом кохлеарної імплантації (найсучасніший метод відновлення слуху). З 2010 року було придбано 39 кохлеарних імплантів.

На Дніпропетровщині створена та функціонує комплексна система  реабілітації дітей з порушеннями слуху, починаючи від самого народження.

На базі 12 пологових будинків Дніпропетровщини проводиться скринінг новонароджених на порушення слуху.

На базі Дніпропетровської обласної дитячої клінічної лікарні відкритий обласний центр реабілітації дітей з порушенням слуху та мови, де на сучасному обладнанні маленьким пацієнтам надається висококваліфікована консультативно-діагностична допомога з метою виявлення порушень слуху та мовлення, проводиться кохлеарна імплантація та слухопротезування новітніми моделями слухових апаратів, проводяться реабілітаційні заняття з розвитку слуху та мови у дітей та ін.

Для дітей, яким було відновлено слух, на Дніпропетровщині запроваджені  реабілітаційні програми на базі обласного дитячого санаторію № 4 та спеціалізованого Центру медико-соціальної реабілітації дітей у Дніпропетровську.

версія для друку