українська російська англійська
Презентовано Огляд енергетичної політики України
22.10.2012 | 14:14
Прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості

19 жовтня 2012 року у м. Києві Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) провело презентацію Огляду енергетичної політики України. Презентація відбулася за участю Міністра енергетики та вугільної промисловості України Юрія Бойка, Виконавчого директора Міжнародного енергетичного агентства Марії Ван Дер Хувен, Посла Європейського Союзу в Україні Яна Томбінського.

На презентації також були присутні представники Адміністрації Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України, 28 країн-членів МЕА (Австралії, Австрії, Бельгії, Великобританії, Німеччини, Угорщини, Греції, Данії, Ірландії, Іспанії, Італії, Канади, Кореї, Королівства Нідерланди, Люксембург, Нової Зеландії, Норвегії (спеціальна угода), Польщі, Португалії, США, Словацької Республіки, Туреччини, Фінляндії, Франції, Чеської Республіки, Швейцарії, Швеції, Японії та Єврокомісії), провідні експерти у галузі енергетики, науковці.

Виступаючи на презентації, Юрій Бойко наголосив, що Огляд енергетичної політики, який підготувало МЕА, є надзвичайно важливим для розвитку української енергетики.

«Дякую пані Марії Ван Дер Хувен та усьому Міжнародному енергетичному агентству за велику роботу щодо огляду енергетичної політики України. Україна має амбітні плани щодо підвищення власної енергетичної безпеки. І у цьому аспекті для нас дуже важливим є постійний контакт з міжнародними організаціями, зокрема - МЕА, для отримання передового світового досвіду та залучення нових технологій в нашу енергетичну галузь», - сказав міністр енергетики та вугільної промисловості України.

Він зазначив, що рекомендації, які відображені в Огляді енергополітики України, підготовленому МЕА, будуть використані у проекті Оновленої енергетичної стратегії України до 2030 року, який планується затвердити найближчим часом. «Я впевнений, що Оновлена енергостратегія стане нашим планом дій щодо досягнення повної енергетичної незалежності України», - сказав Юрій Бойко.

Міністр також підкреслив, що сьогодні Україна активно реформує свій енергетичний сектор, зокрема приводить норми законодавства до європейських стандартів. За словами Юрія Бойка, це дозволить підвищити залучення інвестицій у ПЕК України і сприятиме зростанню власного видобутку Україною енергоресурсів.

«Серед наших пріоритетних завдань – збільшення власного видобутку газу та нафти та зменшення споживання імпортованих енергоресурсів. Ми також будемо заміщувати споживання газу за рахунок вугілля та атомної енергетики. У цьому році за рахунок зменшення споживання природного газу ми вже зекономили понад 2 млрд. доларів. Серед наших пріоритетів також диверсифікація постачання енергоресурсів в Україну. У листопаді цього року ми починаємо реалізацію масштабного проекту – будівництво терміналу для приймання скрапленого газу. Усі ці, та низка інших заходів сприятимуть втіленню найголовнішої мети – досягненню Україною в найближчі десятиріччя енергетичної незалежності», - сказав Юрій Бойко.

У свою чергу Виконавчий директор МЕА Марія Ван Дер Хувен зазначила, що Огляд, проведений МЕА, сфокусований на основних викликах, які існують в енергетичній політиці України.

«Огляд також містить рекомендації експертів Міжнародного енергетичного агентства, які ставлять за мету відповісти на ці виклики», - сказала Виконавчий директор МЕА.

Вона зазначила, що Україна має гарні перспективи щодо досягнення енергетичної незалежності, зміцнення енергетичної безпеки та розвитку економіки, зокрема, за рахунок збільшення власного видобутку енергоресурсів та впровадження енергоефективності.

Посол ЄС в Україні Ян Томбінський підкреслив, що робота, проведена МЕА щодо підготовки Огляду енергетичної політики України, була проведена на запит Українського Уряду.

«Для міжнародного співтовариства це важливий сигнал, що Україна серйозно ставиться до реформування свого енергетичного сектору і готова відкрито обговорювати оптимальні напрямки подальшого розвитку… Хочу запевнити вас, шановний Міністр, що Євросоюз готовий активно підтримувати Україну в усіх питаннях, які стосуються реформування енергостратегії України», - сказав Посол.

Огляд енергетичної політики України, який провело МЕА – це масштабна і ґрунтовна праця, у якій максимально об’єктивно проаналізовані усі аспекти поточної енергополітики України, а також надані рекомендації щодо подальшого її вдосконалення.

Зокрема, Огляд містить рекомендації щодо зниження енергоємності промисловості України та підвищення енергоефективності, збільшення Україною власного видобутку енергоресурсів, покращення регуляторної бази, інвестиційного клімату тощо.

Наразі це вже другий Огляд енергетичної політики України, який готує Міжнародне енергетичне агентство. Перший Огляд підготовлено і опубліковано МЕА у 2006 році англійською та українською мовами. Результатом зазначеного дослідження став комплексний аналіз української енергетичної політики, отримано бачення і рекомендації зарубіжних експертів щодо напрямів подальшого розвитку енергетики України. Теперішній стан енергетики і тенденції її розвитку підтверджують правильність висновків експертів МЕА.

Довідково

Міжнародне Енергетичне Агентство - міжурядова організація, яка надає рекомендації з енергетичної політики 28 країнам, які є її членами, з метою гарантування надійного постачання енергоносіїв.

МЕА створено Радою Міністрів країн-членів ОЕСР з метою забезпечення енергетичної безпеки розвинених країн світу та для реалізації міжнародних енергетичних програм.

Основні функціональні завдання МЕА полягають у виробленні рекомендацій країнам-членам МЕА з енергетичної політики за результатами регулярного та глибокого вивчення світового ринку паливної енергетики, аналізу енергетичної політики країн-членів та найважливіших країн-постачальників (зокрема, ОПЕК).

Фахівці МЕА слідкують за тенденціями розвитку міжнародних ринків газу та нафти, детально аналізують питання постачання газу та нафти та попиту на них, а також динаміку цін.

У рамках реалізації пріоритетних завдань Програми економічних реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава», Плану заходів щодо реалізації Дорожньої карти співробітництва з Організацією економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) на 2011-2014 Міненерговугілля активно співпрацює з автономним членом ОЕСР – Міжнародним енергетичним агентством (МЕА).

У квітні 2011 р. в рамках нової ініціативи МЕА «Партнерство з метою забезпечення енергетичної безпеки і сталого розвитку енергетики» МЕА підтримало пропозицію української сторони стосовно проведення другого Огляду енергетичної політики України (перший Огляд енергетичної політики України опубліковано у 2006 році).

версія для друку