українська російська англійська
Між Чернівецькою облдержадміністрацією та фармацевтами підписано Меморандум про співпрацю
23.10.2012 | 14:38
Чернівецька ОДА

22 жовтня, в Чернівецькій обласній державній адміністрації керівник крайової виконавчої влади Михайло Папієв провів зустріч із суб’єктами аптечної мережевої роздрібної торгівлі краю, у ході якої наголосив, що основним завданням аптеки, як закладу охорони здоров'я, залишається забезпечення доступними і якісними лікарськими засобами жителів області, у тому числі медичними препаратами, які виготовляються в умовах аптеки.

За словами Михайла Папієва, нині лише п’ять аптек області займаються виготовленням лікарських засобів, а усього ліцензію на це мають лише 10 аптек. «За дорученням Уряду на кожні 20 тис. населення повинна бути одна аптека з виготовлення ліків. А тому в області ще повинні відкритися або відновити свою діяльність 35 таких аптек. Проблемою залишається застаріла матеріальна база, а також небажання лікарів виписувати рецепти на індивідуальну рецептуру для виготовлення ліків в аптеці», - сказав Михайло Папієв.

Також він додав, що в аптечній мережі відпускається майже 67% ліків іноземного виробника, а ці препарати у 4 рази дорожчі вітчизняних. Як зазначив голова облдержадміністрації, вирішення цих проблем на державному рівні започатковано 6 червня цього року підписанням між Кабінетом Міністрів України та 64 суб'єктами господарювання Меморандуму про порозуміння, який спрямований на зниження цін на лікарські засоби, що включені до обов'язкового асортименту соціально орієнтованих ліків вітчизняного виробництва.

«На регіональному рівні ми підтримуємо ініціативу, тому підписання цього Меморандуму гарантує малозабезпеченим і соціально-незахищеним громадянам рівний доступ до високоякісних препаратів вітчизняного виробництва за економічно виправданою ціною в усіх аптечних та лікувальних закладах регіону», - наголосив Михайло Папієв. Він додав, що в області планується проводити заходи щодо здешевлення ліків, концентрувати і спрямовувати обігові кошти на закупку вітчизняних ліків, що користуються попитом. «Аптека - це заклад охорони здоров'я, завдання аптечного працівника не лише продати необхідний препарат, а й надати людині якісну фармацевтичну послугу», - резюмував Михайло Папієв.

 

версія для друку