українська російська англійська
Відкрито міжрайонне відділення гемодіалізу на Буковині
23.10.2012 | 17:36
Чернівецька ОДА

23 жовтня, голова Чернівецької обласної державної адміністрації Михайло Папієв взяв участь в урочистому відкритті міжрайонного відділення гемодіалізу на Хотинщині, у якому зможе обслуговуватися 50 пацієнтів.

«Відкриття такого відділення допоможе врятувати не одне життя, - сказав Михайло Папієв. - Відтепер для отримання життєво необхідного лікування хворим з навколишніх населених пунктів не потрібно їхати до Чернівців, оскільки тут зможуть отримати необхідну медичну допомогу не тільки мешканці Хотинського району, а й сусідніхСокирянського та Кельменецького». Керівник крайової виконавчої влади додав, що таким чином забезпечується наближення медичних послуг до людей. За його словами, для створення відділення гемодіалізу було виділено 980 тис. гривень субвенції з держбюджету. Придбано, зокрема, три сучасних апарати «штучної нирки» німецького виробництва та інше необхідне обладнання, тут працюватиме вісім спеціалістів. Процедура гемодіалізу, як повідомила головний лікар центральної районної лікарні Надія Руснак, коштує понад 2 тис. гривень і хворі потребують її 12-14 разів у місяць, а тут все медичне лікування для пацієнтів - безкоштовне.

Довідково

Гемодіаліз – це застосування апарату «штучна нирка» для позаниркового очищення організму від азотистих шлаків, нормалізації кислотно-лужного та електролітного стану.

 

версія для друку