українська російська англійська
Держтехногенбезпеки: Щоденні втрати від пожеж становлять 9,6 млн. грн.
07.11.2012 | 09:34
Прес-служба Державної інспекції техногенної безпеки

З початку року щодня в Україні, в середньому, виникало 198 пожеж, унаслідок яких гинуло 7 та отримували травми 5 людей, вогнем знищувалось 69 будівель. Щоденні матеріальні втрати від пожеж становили 9,6 млн. гривень.

Загалом, за 10 місяців поточного року у державі зареєстровано 62 221 пожежу, що на 23,4 % більше аналогічного періоду минулого року. Вогнем завдано збитків державі на суму понад 2, 9 млрд. грн.

Завдяки спільним зусиллям і заходам, що проводяться інспекторами Держтехногенбезпеки, членами Добровільного пожежного товариства, громадських організацій, вдалося досягти зниження кількості загиблих на пожежах як дорослих, так і дітей. За 10 місяців унаслідок пожеж загинуло 2042 людини (- 5,6%); з них 71 дитина та підліток до 18 років (-13,4 %). На пожежах травмовано 1406 (+12,8%) людини, у тому числі 115 дітей (+8,5%).

Крім того, значно знизилася кількість пожеж, що виникають через пустощі дітей з вогнем, - на 21, 5 %.

Основні причини трагедій незмінні: необережне поводження з вогнем – 65, 8 % від загальної кількості пожеж, порушення правил пожежної безпеки при влаштуванні та експлуатації електроустановок – 17,2% та порушення правил пожежної безпеки при влаштуванні та експлуатації печей – 6,4%.

Майже 80 відсотків пожеж сталося на території житлового сектору і понад 26 % - в оселях громадян.

З настанням осінньо-зимової пори, зниженням температури повітря виникає ризик виникнення пожеж в оселях громадян через перевантаження електромережі, використання несправних обігрівачів чи інших електроприладів, несправність пічного опалення тощо.

Держтехногенбезпеки нагадує про необхідність громадянам відповідальніше ставитися до питань безпеки, звертати увагу на справність електропроводки, побутових електроприладів, обігрівачів, пічного опалення. Дотримання елементарних вимог безпеки допоможе запобігти трагедії.

 

версія для друку