українська російська англійська
За 4 місяці з території Сумщини вивезено 1579 тонн пестицидів
14.11.2012 | 15:25
Сумська ОДА

За 4 місяці з території Сумщини вивезено 1579 тонн пестицидів. Про це повідомив начальник Державної екологічної інспекції у Сумській області Геннадій Базаров в ефірі  регіонального телебачення.

Для вивезення отрутохімікатів з території регіону освоєно транш з державного бюджету в сумі 35 мільйонів гривень. Очищено Білопільський, Буринський, Глухівський, Конотопський, Краснопільський, Кролевецький, Середино-Будський, Ямпільський, Недригайлівський та Тростянецький райони.

«Завдяки згуртованій роботі вдалося уникнути надзвичайних ситуацій. Значну підтримку надали громади районів, підготувавши під’їзні шляхи та спецтехніку», – зазначив  Геннадій Базаров.

Для вивезення пестицидів ще з 4 районів (Сумського, Лебединського, Охтирського та Путивльського – загалом понад 320 тонн) з обласного бюджету виділено 10 мільйонів гривень. Найближчим часом буде визначено переможця тендеру на проведення робіт, повідомив посадовець.

«Перед нами стоїть завдання утилізувати не лише пестициди, а й приміщення, де вони зберігалися. Для цього буде залучено науковий потенціал області. Пропозиції щодо знешкодження складів нададуть фахівці кафедри екології Сумського державного університету», – додав начальник Державної екологічної інспекції у Сумській області.

Наступний етап – рекультивація земельних ділянок, аби вони стали придатними для ведення сільського господарства.

версія для друку