українська російська англійська
У Києві обговорено актуальні аспекти українсько-американського військового співробітництва
15.11.2012 | 20:14
Прес-служба Міністерства оборони

15 листопада 2012 року начальник Генерального штабу – Головнокомандувач Збройних Сил України генерал-полковник Володимир Замана зустрівся із заступником Міністра оборони США з питань Росії, України та Євразії доктором Евелін Фаркас.

Генерал-полковник Володимир Замана привітав доктора Евелін Фаркас з призначенням на відповідальну посаду.

Сторони обговорили актуальні аспекти українсько-американського військового співробітництва, перспективи розвитку Збройних Сил України.

Генерал-полковник Володимир Замана відзначив, що Збройні Сили України та США поєднує багаторічна співпраця.

«Згідно з вимогами Президента України ми маємо в короткі строки реформувати Збройні Сили, зробити їх професійними та більш компактними, підвищити їх готовність, а також взаємосумісність з арміями провідних країн світу. Вже багато зроблено на цьому шляху», – зазначив начальник Генерального штабу ЗС України.

Він повідомив, що сьогодні зростають показники бойової підготовки, у тому числі наліт військової авіації та кількість стрибків з парашутом військовослужбовців високомобільних десантних військ та військ спецпризначення. Приймаються на озброєння нові і модернізовані, а також ремонтуються існуючі зразки озброєння та військової техніки, надається значна увага забезпеченню соціальних гарантій військовослужбовців та членів їхніх сімей. Зокрема, у два рази вже підвищено грошове забезпечення деяким категоріям військовослужбовців, а до середини наступного року підвищення грошового забезпечення відчують офіцери та контрактники всіх родів військ. Також впроваджуються дієві механізми комплектування Збройних Сил України військовослужбовцями за контрактом, розвивається система військової освіти та науки.

«Було згаяно багато часу для Збройних Сил України, і тому зараз ми маємо це надолужувати», – зауважив начальник Генерального штабу ЗС України.

Генерал-полковник Володимир Замана подякував Уряду США та Посольству США в Україні за допомогу та підтримку у проведенні спільних українсько-американських навчань на території України та за її межами, а також підготовку українських військовослужбовців у військових вишах США. Він також повідомив, що усі військовослужбовці Збройних Сил України вивчають англійську мову.

«У нас склалися міцні дружні відносини, і впевнена, що ми і надалі їх розвиватимемо», – наголосила заступник Міністра оборони США з питань Росії, України та Євразії.

Доктор Евелін Фаркас висловила вдячність керівництву Міністерства оборони та Збройних Сил України за відмінне виконання українськими військовослужбовцями обов’язків у складі Міжнародних сил сприяння безпеці в Ісламській Республіці Афганістан та Багатонаціональних сил КФОР у Косово, а також успішну організацію та проведення спільних українсько-американських навчань серії «Репід Трайдент» та «Сі бриз».

На прохання високоповажної гості Головнокомандувач Збройних Сил України розповів про готовність та майбутню участь флагмана українського флоту – фрегата «Гетьман Сагайдачний» у міжнародній антипіратській операції «Океанський щит» влітку наступного року.

«Впевнений, що українські військовослужбовці, як завжди, відповідально виконають поставлені завдання та на найвищому рівні», – відзначив генерал-полковник Володимир Замана.

 

версія для друку