українська російська англійська
У Криму створять єдину регіональну службу екстреної меддопомоги
22.11.2012 | 09:55
Рада міністрів АРК

У 2013 році в Криму буде створена єдина регіональна оперативно-диспетчерська служба екстреної медичної допомоги. Про це повідомив заступник Голови Ради міністрів Криму Георгій Псарьов на нараді в Сімферополі.

Як пояснив віце-прем'єр, планується зберегти п'ять існуючих станцій екстреної медичної допомоги та організувати дві нові. Вони будуть обслуговувати населення кількох адміністративно-територіальних одиниць, а закріплення бригад «швидких» тільки до одного району буде ліквідовано. «Бригади швидкої допомоги будуть обслуговувати всіх кримчан незалежно від кордонів міст і районів, - підкреслив Георгій Псарьов. - Пацієнта будуть везти в найближчий медичний заклад, де йому зможуть надати всю необхідну допомогу».

Віце-прем'єр висловив упевненість, що впровадження єдиної системи дозволить значно підвищити якість надання кримчанам медичної допомоги, а також гарантувати своєчасність в наданні меддопомоги на догоспітальному та госпітальному етапах.

У свою чергу міністр охорони здоров'я Криму Олександр Каневський повідомив, що в роботі регіональних служб екстреної медичної допомоги будуть використані сучасні GPS-технології. Це дозволить оперативно отримувати консультативну інформацію на догоспітальному етапі, коригувати маршрут машин «швидкої» і визначати заклад охорони здоров'я для госпіталізації пацієнта.

У даний час проходить другий етап аудиту установ охорони здоров'я, які включені в систему екстреної медичної допомоги. Також буде проведена інвентаризація. Потім відділення та опорні пункти швидкої медичної допомоги будуть передані до складу майна, що належить Автономній Республіці Крим.

версія для друку