українська російська англійська
Дмитро Саламатін: На озброєння Збройних Сил України прийнято зразок високоточної зброї
18.12.2012 | 14:25
Прес-служба Міністерства оборони

Наказом Міністра оборони України Дмитра Саламатіна 6 грудня 2012 року на озброєння Збройних Сил України прийнято керований артилерійський постріл “Квітник” калібру 152 міліметра.

«Збройні Сили України вперше за свою історію отримали високоточний боєприпас, а наша держава приєдналась до країн-розробників та виробників елітного наукоємного та високотехнологічного озброєння», – прокоментував Міністр оборони України Дмитро Саламатін.

     За його словами, цій події передувала кропітка робота фахівців вітчизняного оборонно-промислового комплексу та випробування пострілу військовими у цьому році на полігонах оборонного відомства, які показали блискучі результати, в тому числі і під час  широкомасштабних військових навчань “Перспектива – 2012”.

Розробником та виробником пострілу стало Державне підприємство Науково-виробничий комплекс “Прогрес”.

На відміну від звичайних боєприпасів з осколочно-фугасною бойовою частиною, ефективних тільки при стрільбі по площах, постріл “Квітник” забезпечує вибіркове ураження цілей з першого пострілу.

Також постріл “Квітник” має бойові можливості, подібні до іноземних зразків, але за низкою своїх характеристик перевищує їх. Так, при меншій масі та довжині вітчизняний снаряд має більш потужну бойову частину і, як наслідок, більші можливості з ураження цілей.

Довідково

Для ствольної артилерії на сучасному етапі її розвитку ключовою умовою є підвищення точності стрільби. Наразі лише провідні країни світу, зокрема, Сполучені Штати Америки та Російська Федерація, мають на озброєнні керовані високоточні артилерійські боєприпаси власної розробки та виробництва.

 

 

версія для друку