українська російська англійська
МНС доручило територіальним підрозділам підготуватися до погіршення погоди в акваторії Чорного та Азовського морів
19.12.2012 | 12:09
Прес-служба Міністерства надзвичайних ситуацій

18 грудня під час селекторної наради з керівниками територіальних підрозділів МНС щодо ліквідації наслідків негоди перший заступник Міністра надзвичайних ситуацій Віталій Бут доручив регіонам посилити підготовку до погіршення погодних умов в акваторіях Чорного та Азовського морів. Зокрема, відповідні доручення були надані керівникам Миколаївської, Одеської, Запорізької, Херсонської областей, Криму та Севастополя.

Зараз МНС уже передало штормові попередження місцевій владі та керівникам портів. Рятувальники Севастополя налагодили взаємодію з Чорноморським Флотом Російської Федерації, Севастопольською морською охороною, Воєнно-морськими силами України та іншими зацікавленими відомствами. Проведено перевірку техніки, яка залучатиметься до ліквідації можливих надзвичайних ситуацій, а також були заздалегідь проведені навчання для відпрацювання дій рятувальників у таких випадках. Крім того, розроблені плани надання допомоги підрозділів МНС одного регіону іншому.

Під час наради Віталій Бут окремо наголосив на необхідності посилення роз'яснювальної роботи з громадянами, зокрема з рибалками. Це пов'язано з тим, що зафіксовані непоодинокі випадки виходу рибалок у море під час шторму, які закінчувалися трагічно.

Так, 17 грудня в Енергодарі співробітники МНС врятували двох рибалок, які ледь не загинули на Каховському водосховищі. До МНС надійшло повідомлення від чоловіка, який, дивлячись у бінокль з 10-го поверху будинку, помітив на водосховищі двох людей на човні. Вони потрапили в шугу (крихкі грудки льоду на воді) на водозаборі Запорізької атомної електростанції та протягом довгого часу не могли завести мотор плавзасобу. Керівники МНС одразу направили на місце надзвичайної ситуації катер на повітряній подушці. Бійці МНС пересадили рибалок на рятувальний катер та доправили до берега.

 

версія для друку