українська російська англійська
Фрегат "Гетьман Сагайдачний" після ремонту повертається до строю бойових одиниць Українського флоту
22.12.2012 | 11:30
Прес-служба Міністерства оборони

21 грудня 2012 року флагманський корабель Військово-Морських Сил Збройних Сил України фрегат “Гетьман Сагайдачний” у межах ходових випробовувань по завершенні планового заводського ремонту здійснив вихід у море.

Як повідомив тимчасово виконуючий обов’язки начальника Центру морських операцій ВМС ЗС України капітан 1 рангу Роман Гладкий, під час виходу корабля в море спільно з представниками промисловості здійснено перевірку роботи головної енергетичної установки на різних режимах ходу після її річного технічного обслуговування, визначені маневрені елементи корабля. Водночас під час перебування корабля в морі відпрацьовано корабельні бойові навчання та тренування. Зокрема, екіпаж “Гетьмана Сагайдачного” відпрацював навчання з боротьби за живучість та універсальної оборони.

За попередніми оцінками, вихід у море продемонстрував задовільну роботу вузлів і механізмів, а також дав можливість екіпажу підготуватися до  виконання поставлених завдань.

Власне, фрегат “Гетьман Сагайдачний” після заводського ремонту повертається до строю бойових одиниць Українського флоту.

Слід зазначити, що ходові випробування корабля є одним із етапів його підготовки до участі в антипіратській операції “Океанський щит”, до якої “Гетьман Сагайдачний”, як передбачається, буде залучений у 2013 році.

Довідка

Фрегат “Гетьман Сагайдачний” ВМС ЗС України з 22 серпня по 21 грудня 2012 року перебував у плановому ремонті в ПАТ “Севастопольський морський завод”. Підприємство здійснило плановий доковий ремонт корабля, поточний і підтримуючий ремонт ракетно-артилерійського озброєння, радіотехнічного озброєння, ремонт внутрішніх приміщень корабля.

Проведені ремонтні роботи фрегату “Гетьман Сагайдачний” передбачали: очищення та фарбування корпусу і внутрішніх приміщень, замір зазорів гвинто-рульової групи, ремонт посту управління корабельного буксира і лебідки, річне технічне обслуговування головної енергетичної установки, ремонт головних газотурбінних двигунів та механізмів.

 

версія для друку