українська російська англійська
Видача дозволів на захід до річкових портів іноземних суден здійснюється за новим порядком
25.12.2012 | 14:49
Прес-служба Міністерства інфраструктури

Набув чинності новий Порядок видачі одноразових тимчасових дозволів на захід до річкових портів України суднам під прапорами держав, з якими не укладено міжнародних договорів про судноплавство на внутрішніх водних шляхах, – відповідний наказ Міністерства інфраструктури України від 9 листопада 2012 року № 665 (зареєстрований в Міністерстві юстиції України 28 листопада 2012 року за № 1993/22305), яким затверджено Порядок, опубліковано в офіційному періодичному виданні нормативно-правових актів України «Офіційний вісник України».

До цього часу в Україні діяв Порядок, затверджений ще 14 років тому наказом Мінтрансу України від 25 листопада 1998 року № 469. Але у зв’язку з внесенням змін до законодавства України, зокрема щодо спрощення доступу до ринку пасажирських перевезень внутрішніми водними шляхами України для іноземних пасажирських, спортивних, парусних суден та яхт (постанова Уряду від 29 лютого 2012 року № 155 «Деякі питання заходження іноземних невійськових суден до річкових портів України»), виникла потреба приведення у відповідність до чинного законодавства і самого порядку видачі одноразових тимчасових дозволів на захід до річкових портів України суднам під іноземним прапором.

Відтак, новий Порядок врегульовує процедуру видачі таких одноразових тимчасових дозволів на захід до річкових портів України іноземним невійськовим суднам, які ходять під прапорами держав, з якими Україною не укладено міжнародних договорів про судноплавство на внутрішніх водних шляхах. Виключення згідно з діючим законодавством становлять пасажирські, спортивні, парусні судна та яхти.

Таким чином, відповідно до Порядку, якщо іноземне невійськове судно, з державою прапору якого не укладено договір про судноплавство на внутрішніх водних шляхах (окрім пасажирських, спортивних, парусних суден та яхт), має намір зайти до українського річкового порту, адміністрація держави прапора, судновласник або його представник (далі – Представник) повинні не пізніше ніж за десять календарних днів до прибуття судна у порт звернутися до Укрморрічінспекції з відповідним поданням за формою, наведеною у додатку 1 до цього Порядку.

Укрморрічінспекція реєструє подання та, після перевірки його на наявність усієї необхідної інформації, у той же день розміщує на своєму офіційному веб-сайті www.sismit.gov.ua оголошення про перевезення експортних вантажів. Якщо протягом трьох днів з дати розміщення такого оголошення жоден з національних перевізників не подає до відомства відповідне звернення щодо можливості здійснення перевезення експортних вантажів, Укрморрічінспекцією видається одноразовий дозвіл іноземному вантажному судну.

Документом також встановлюється вичерпний перелік підстав для відмови у видачі одноразового дозволу. Визначено і вимоги до капітанів портів, у яких встановлено пункти пропуску через державний кордон, при отриманні таких дозволів.

Довідка

29 лютого 2012 року Урядом було схвалено постанову Кабінету Міністрів України № 155 «Деякі питання заходження іноземних невійськових суден до річкових портів України». Документ передбачає спрощення доступу до ринку пасажирських перевезень внутрішніми водними шляхами для іноземних судновласників.

Зокрема, у постанові зазначено, що до річкових портів можуть заходити судна, що плавають під прапорами держав, з якими укладено міжнародні договори про судноплавство на внутрішніх водних шляхах, а також пасажирські, спортивні, парусні судна та яхти, що плавають під прапором держав, з якими не укладено міжнародних договорів про судноплавство на внутрішніх водних шляхах.

Судна ж під прапорами держав, з якими не укладено міжнародних договорів про судноплавство на внутрішніх водних шляхах, за виключенням пасажирських, спортивних, парусних суден та яхт, заходять до річкових портів на підставі одноразових тимчасових дозволів Державної інспекції з безпеки на морському та річковому транспорті. Порядок видачі дозволів визначається Міністерством інфраструктури за погодженням з Адміністрацією Державної прикордонної служби та Державною митною службою.

Саме для приведення власних нормативно-правових актів у відповідність до зазначеної постанови Уряду Міністерством інфраструктури України спільно з Укрморрічінспекцією було розроблено наказ «Про затвердження Порядку видачі одноразових тимчасових дозволів на захід до річкових портів України суднам під прапорами держав, з якими не укладено міжнародних договорів про судноплавство на внутрішніх водних шляхах».

 

 

версія для друку