українська російська англійська
К.Грищенко: Забезпечення українців якісними ліками - пріоритет українського Уряду
27.12.2012 | 14:29
Прес-служба Віце-прем'єр-міністра

987D1706.JPG27 грудня ц.р. під головуванням Віце-прем’єр-міністра України Костянтина Грищенка відбулась широка нарада з питань Порядку здійснення контролю лікарських засобів, що ввозяться до України.

У нараді взяли участь керівники та представники державних органів влади, зокрема, Міністр охорони здоров’я України Богатирьова Р.В., Міністр економічного розвитку та торгівлі України Прасолов І.М., Голова Держпідприємництва Бродський М.Ю. та Перший заступник Голови Держлікслужби України Демченко І.Б. Окрім того, в обговоренні питань імпорту ліків на територію України брали участь представники таких недержавних організацій, як Європейська бізнес асоціація, Асоціація виробників інноваційних ліків «АПАРД», керівники українських виробників лікарських засобів та Президент міжнародної громадської організації «Асоціація індійських фармацевтичних виробників (ІРМА)».

Учасники наради взяли активну участь в обговоренні питання внесення змін до Постанови Кабінету Міністрів України від 8 серпня 2012 р. №793 «Про внесення змін до Порядку здійснення державного контролю якості лікарських засобів, що ввозяться в Україну».

К.Грищенко зазначив, що громадяни України передусім повинні бути забезпечені якісними, безпечними та ефективними лікарськими засобами.

«Це не питання підтримки імпортерів чи національних виробників лікарських засобів. Це перш за все питання здоров’я українців», - зазначив Віце-прем’єр-міністр, наголосивши, що керівництво Уряду виступає за найвищі стандарти якості ліків, які споживаються українцями.  «Для нас це – головний пріоритет. Разом з тим, ми повинні зробити все необхідне для того, щоб на фармацевтичному ринку України не було дефіциту лікарських засобів», - підкреслив К.Грищенко.

За результатами проведеної наради К.Грищенко доручив Міністерству охорони здоров’я та Державній службі України з лікарських засобів у стислі терміни підготувати доповідь щодо обсягів запасу життєво-важливих лікарських засобів для населення України.

Віце-прем’єр-міністр України доручив Держлікслужбі України доповісти про низькі темпи видачі сертифікатів відповідності стандарту Належної виробничої практики  (GMP), а також отримання від іноземних компаній, які виробляють унікальні лікарські засоби і не мають аналогів в Україні, підтверджень про виробництво ними лікарських засобів згідно стандарту GMP та інформацію про виробників, які вже подали заявки до Держлікслужби України.

 

версія для друку