українська російська англійська
НКРЕ оприлюднила проект Порядку формування тарифів на транспортування аміаку магістральними трубопроводами
02.01.2013 | 16:34
Прес-служба Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики (НКРЕ) оприлюднила проект постанови НКРЕ «Про затвердження Порядку формування тарифів на транспортування аміаку магістральними трубопроводами територією України».

Зазначений Порядок застосовуватиметься Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, при формуванні, установленні та перегляді тарифів на транспортування аміаку магістральними трубопроводами територією України та поширюватиметься на всіх суб'єктів господарювання, які здійснюють транспортування аміаку магістральними трубопроводами територією України.

Дія Порядку не поширюватиметься на суб’єктів, які здійснюють господарську діяльність з транспортування аміаку магістральними трубопроводами територією України, у разі застосування до них стимулюючого регулювання.

Проект Порядку установлює механізм формування:

- питомої собівартості транспортування аміаку магістральними трубопроводами;

- питомого тарифу на транспортування аміаку магістральними трубопроводами;

- маршрутних тарифів на транспортування аміаку магістральними трубопроводами;

- визначення умов встановлення та перегляду тарифів на транспортування аміаку магістральними трубопроводами територією України, вимог до оформлення та подання заяви про встановлення тарифів, документів та матеріалів, що додаються до неї, та порядок розгляду заяви про встановлення тарифів.

На сьогодні єдиного порядку формування тарифів на транспортування аміаку магістральними трубопроводами територією України немає. А у зв’язку з відсутністю організаційного документа, який відповідно до встановлених вимог, правил і норм визначає чітку послідовність дій певного процесу із зазначенням способів та методів його використання, виникають розбіжності у визначенні системи показників ефективності функціонування суб’єкта господарювання, що транспортує аміак магістральними, які мають враховуватися при встановленні тарифів.

Тому з метою забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на транспортування аміаку магістральними трубопроводами територією України і було розроблено проект постанови НКРЕ «Про затвердження Порядку формування тарифів на транспортування аміаку магістральними трубопроводами територією України».

Порядок планується ввести в дію з дня його офіційного опублікування після державної реєстрації в Міністерстві юстиції України.

З проектом постанови НКРЕ можна ознайомитися тут: http://www.nerc.gov.ua/?id=5516 .

версія для друку