українська російська англійська
Мін'юст пропонує залучати аудиторів при порушенні справ про банкрутство державних підприємств
03.01.2013 | 15:57
Прес-служба Міністерства юстиції

Міністерство юстиції пропонує залучати спеціалізовані організації та спеціалістів, зокрема аудиторів, при порушенні проваджень у справах про банкрутство державних підприємств, а також підприємств, у статутному капіталі яких частка державної власності перевищує п‘ятдесят відсотків. Відповідний проект постанови Кабінету Міністрів виставлений на сайті Міністерства юстиції (http://www.minjust.gov.ua ) для надання зауважень та пропозицій.

Як повідомив Міністр юстиції Олександр Лавринович, дана ініціатива ґрунтується на положеннях нової редакції  Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, яка набере чинності з 19 січня 2013 року. Зокрема, Законом встановлено, що для виконання повноважень державний орган з питань банкрутства (Міністерство юстиції) може залучати відповідні організації та спеціалістів, які не є працівниками Мін‘юсту. Порядок та умови залучення таких фахівців має бути встановлений Кабінетом Міністрів.

Олександр Лавринович нагадав, що на Міністерство юстиції  як державний орган з питань банкрутства покладено повноваження організації проведення аналізу фінансово-господарського стану державних підприємств і підприємств, у статутному капіталі яких частка державної власності перевищує п‘ятдесят відсотків.

Такий аналіз покликаний виявляти ознаки фіктивного банкрутства, доведення до банкрутства, приховування стійкої фінансової неспроможності, незаконних дій у разі банкрутства.

З огляду на зазначене, наголосив Олександр Лавринович, Мін‘юст вбачає доцільним під час організації та проведенні вищезгаданого аналізу фінансово-господарського стану залучати відповідні організації та спеціалістів, зокрема – аудиторів.

Зауваження та пропозиції до проекту постанови Кабінету Міністрів “Про залучення організацій та спеціалістів до забезпечення виконання повноважень державного органу з питань банкрутства” прийматимуться від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань до 21 січня 2013 року на адресу: м. Київ, вул. Артема, 73, Міністерство юстиції України, департамент нотаріату, банкрутства та функціонування центрального засвідчувального органу, а також на адресу електронної пошти datsenko@minjust.gov.ua .

версія для друку