українська російська англійська
Cумщина готується до весняно-польових робіт
22.01.2013 | 16:25
Сумська ОДА

Посівні площі сільськогосподарських культур на Сумщині під урожай 2013 року збільшаться, за попередніми підрахунками, на 13 тисяч гектарів.

На цьому наголосив заступник голови Сумської облдержадміністрації Сергій Слизький.

«Уже сьогодні в області розроблений план проведення комплексу весняних польових робіт, визначено попередню структуру посівних площ, потребу в матеріально-технічних ресурсах», – зазначив посадовець.

За його словами, цьогоріч планується засіяти близько 1099 тисяч гектарів ріллі, зокрема,  ярих зернових та зернобобових культур – на площі 446 тисяч гектарів або на рівні 2012 року, в тому числі 85 тисяч гектарів ячменю, 297 тисяч гектарів кукурудзи на зерно. Площа посіву соняшнику попередньо становитиме 134 тисячі гектарів, сої – 69 тисяч гектарів, картоплі та овочів – 78 тисяч гектарів.

Як повідомив куратор аграріїв регіону, станом на 21 січня 2013 року сільськогосподарськими підприємствами засипано 21,2 тисячі тонн насіння (113% до потреби), в тому числі перевірено 19 тисяч тонн, з якого 99%  - кондиційне насіння. Господарствами області заготовлено 11,2 тисячі тонн мінеральних добрив, що становить 27% до потреби. Практично завершено ремонт тракторного парку, ґрунтообробної та посівної техніки.

«У подальшому структура посівних площ буде уточнюватись, в залежності від перезимівлі озимих культур та остаточного визначення сільськогосподарськими підприємствами площ посіву сільськогосподарських культур», – підкреслив Сергій Слизький.

 

версія для друку