українська російська англійська
В Україні розпочалося створення загальнодержавної системи обліку майна і землі, - Міністр юстиції
23.01.2013 | 13:30
Прес-служба Міністерства юстиції

Україна єдина європейська країна, в якій не існувало загальнодержавного обліку всього майна і землі. Про це повідомив Міністр юстиції Олександр Лавринович в інтерв’ю газеті «Комсомольская правда в Украине», яке вийшло друком сьогодні, 23 січня.

«Україна була єдиною європейською країною, в якій не існувало загальнодержавного обліку всього майна і землі. Не було ніякої можливості захищати приватну власність, захищати інвестиції в країну. Ми дуже довго долали опір тих, хто не хотів, щоб у державі з'явився облік», - наголосив він.

Розбудова такої загальнодержавної системи розпочалося з 1 січня 2013 року, зазначив Міністр, відповідаючи на запитання, з якою метою в державі була створена реєстраційна служба та навіщо закриваються БТІ.

«Нова система почала працювати з 1 січня, і повернення назад не буде. А те, що можуть бути окремі неузгодженості, то їх з часом виправимо», - наголосив він.

За словами Міністра юстиції, Бюро технічної інвентаризації функціонуватимуть і надалі, зокрема, здійснюватимуть інвентаризацію майна в новобудовах.

Разом з тим, підкреслив він, монополії БТІ в країні вже не буде.

«З'являться інші підприємства, які отримають акредитацію, і людина зможе вибирати, куди йому звертатися. У всіх інших питаннях - при вступі у спадок, при продажу, обміні майна - технічна інвентаризація може проводитися тільки за бажанням клієнта», - зазначив Міністр.

версія для друку