українська російська англійська
При розгляді справ про банкрутство держпідприємств Мін'юст залучатиме незалежних спеціалістів та аудиторів
23.01.2013 | 17:26
Прес-служба Міністерства юстиції

Міністерство юстиції залучатиме незалежні спеціалізовані організації та спеціалістів, зокрема аудиторів, які не є працівниками Мін’юсту, при порушенні проваджень у справах про банкрутство державних підприємств, а також підприємств, у статутному капіталі яких частка державної власності перевищує п’ятдесят відсотків.

Урядову постанову, яка визначає порядок залучення таких фахівців, було прийнято 23 січня 2013 року на засіданні Кабінету Міністрів.

Урядова ініціатива ґрунтується на положеннях нової редакції Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», яка набрала чинності з 19 січня 2013 року. Зокрема, законом встановлено, що для виконання повноважень державний орган з питань банкрутства (Міністерство юстиції) може залучати відповідні організації та спеціалістів, які не є працівниками Мін’юсту. Порядок та умови залучення таких фахівців має бути встановлений Кабінетом Міністрів.

Як відомо, на Міністерство юстиції як державний орган з питань банкрутства покладено повноваження організації проведення аналізу фінансово-господарського стану державних підприємств і підприємств, у статутному капіталі яких частка державної власності перевищує п’ятдесят відсотків.

Такий аналіз покликаний виявляти ознаки фіктивного банкрутства, доведення до банкрутства, приховування стійкої фінансової неспроможності, незаконних дій у разі банкрутства.

версія для друку