українська російська англійська
Під час примусового виконання судових рішень держвиконавці матимуть доступ до даних реєстру прав на нерухоме майно
24.01.2013 | 11:42
Прес-служба Міністерства юстиції

Під час примусового виконання рішень судів державні виконавці отримуватимуть доступ до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Відповідний порядок доступу до даних Реєстру затвердило Міністерство юстиції.

Порядок визначає умови та підстави для доступу державних виконавців до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно

Зокрема, державні виконавці зможуть отримувати інформацію з Реєстру щодо зареєстрованих речових прав на нерухоме майно, об'єктів незавершеного будівництва та обтяження таких прав, що стосуються юридичної або фізичної особи – боржника.

Доступ та користування такою інформацією здійснюватиметься державним виконавцем виключно під час примусового виконання рішень суду у порядку, встановленому Законом України "Про виконавче провадження".

Перед здійсненням пошуку відомостей в Реєстрі державний виконавець вноситиме до Реєстру підставу для користування відповідною інформацією з обов'язковим зазначенням реєстраційного номера відкритого виконавчого провадження в Єдиному державному реєстрі виконавчих проваджень.

Для доступу до Реєстру адміністратор надаватиме держвиконавцю електронний цифровий підпис для роботи. Кожен виконавець, який буде уповноважений на роботу з Державним реєстром прав, забезпечуватиметься одним електронним цифровим підписом (разом з посиленим сертифікатом відкритого ключа, особистим ключем із записом на носій інформації), а також особистим ідентифікатором.

Як відомо, Державний реєстр речових прав на нерухоме майно являє собою єдину державну інформаційну систему, що містить відомості про права на нерухоме майно, їх обтяження, а також про об'єкти та суб'єктів цих прав.

 

версія для друку