українська російська англійська
Мін'юст пропонує вилучити з Податкового кодексу положення, які ускладнюють ведення бізнесу
28.01.2013 | 17:06
Прес-служба Міністерства юстиції

Міністерство юстиції пропонує вилучити з Податкового кодексу положення, які визначають бланки марок акцизного податку, торгові патенти, свідоцтва платника єдиного податку документами суворого обліку (звітності).

Відповідний законопроект з метою громадського обговорення виставлено на сайті Мін‘юсту (www.minjust.gov.ua, рубрика «Обговорюємо законопроекти»).

Передбачається, що у результаті вилучення із законодавства указаних положень будуть усунуті норми, які безпідставно ускладнюють ведення бізнесу.

Законодавча ініціатива обґрунтовується тим, що виготовлення бланків документів суворого обліку є витратною процедурою. Вартість відповідного документа та бланків, а також вартість послуг, яка включає видачу таких документів, є причиною безпідставного стягнення додаткових коштів та ускладнень при веденні бізнесу.

При цьому, відповідні витрати нерідко є невиправданими, оскільки не гарантують співмірного захисту від протиправних посягань на права чи власність кінцевого споживача. Крім того, існування бланків суворого обліку провокує виникнення корупційних ризиків.

Планується, що вилучення із законодавства відповідних положень дозволить здешевити вартість бланків необхідних документів та зменшити плату за надання адміністративних послуг. Крім того, будуть зменшені корупційні ризики та причини для безпідставного стягнення додаткових коштів з суб‘єктів підприємницької діяльності.

У разі ухвалення законопроекту передбачається базове відстеження його результативності – через два роки з дня введення в дію, а також періодично - раз на три роки.

Зауваження та пропозиції до проекту закону прийматимуться від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань протягом місяця з дня оприлюднення на адресу: м. Київ, вул. Городецького, 13, Міністерство юстиції, Управління конституційного та адміністративного законодавства Департаменту конституційного, адміністративного та соціального законодавства, або на адресу електронної пошти - dep_const@minjust.gov.ua.

 

версія для друку