українська російська англійська
Іллічівський морський торговельний порт передасть очисні споруди у власність громади
29.01.2013 | 16:00
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

23 січня 2013 року Кабінет Міністрів прийняв розпорядження № 27-р «Про передачу цілісного майнового комплексу очисних споруд державного підприємства «Іллічівський морський торговельний порт» у власність територіальної громади м. Іллічівська».

На сьогодні в місті Іллічівську функціонує перша черга будівництва очисних споруд, що була побудована у 1977 році для очищення як промислових, так і побутових стоків. Будівництво другої черги очисних споруд, що було розпочато в 1988 році за рахунок визначених міськвиконкомом підприємств-пайовиків, не було завершено у зв’язку з припиненням його фінансування у 1995 році.

Внаслідок збільшення навантаження на очисні споруди першої черги будівництва за рахунок підприємств міста, динамічного розвитку житлового будівництва, фізичного зносу діючі очисні споруди працюють на межі своєї потужності, потребують реконструкції і значних капіталовкладень.

В структурі стоків, які переробляються очисними спорудами, питома вага стоків ДП «Іллічівський морський торговельний порт» (ДП «ІМТП») становить лише 7 відсотків, а 93 відсотка поступають із побутового сектора та інших промислових об’єктів Іллічівська.

Саме тому, згідно з ухваленим урядовим документом, пропонується з метою скорочення видатків ДП «ІМТП» на утримання зазначеного структурного підрозділу передати цілісний майновий комплекс СП «Очисні споруди» ДП «ІМТП» з державної власності у власність територіальної громади Іллічівська.

Прийняття розпорядження дасть змогу органам місцевого самоврядування провести роботу із реконструкції першої черги будівництва, у разі потреби добудувати об’єкти незавершеного будівництва другої черги, забезпечивши подальше належне утримання і функціонування очисних споруд міста.

версія для друку