українська російська англійська
Міжнародне співробітництво з реалізації конкурентної політики сприятиме покращенню бізнес-клімату України, - І.Прасолов
29.01.2013 | 11:46
Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі

Розширення міжнародного співробітництва у сфері реалізації конкурентної політики сприятиме покращенню бізнес-клімату та інноваційному розвиткові України. Про це повідомив Міністр економічного розвитку і торгівлі Ігор Прасолов під час семінару «Стратегія розвитку конкурентного законодавства та огляд міжнародного досвіду», що відбувся 28 січня 2013 року в Антимонопольному комітеті України.

Наголосивши, що проведення такого заходу є знаковою подією для розширення міжнародної співпраці України в сфері конкуренції, Міністр відзначив, що в умовах функціонування глобальної економіки Уряд продовжує курс економічних реформ. Їх основна мета - підвищення конкурентоспроможності економіки країни; модернізація промисловості; стимулювання внутрішнього попиту та збільшення обсягів виробництва вітчизняної продукції; розширення і зміцнення економічних свобод та дерегуляція економіки, а також створення умов для чесної і вільної конкуренції, удосконалення законодавчих механізмів з метою підвищення ефективності національної системи захисту економічної конкуренції.

Ігор Прасолов повідомив, що Урядом, на виконання Програми економічних реформ Президента України, цьогоріч схвалено Концепцію Загальнодержавної програми розвитку конкуренції на 2014-2024 роки.

За словами Міністра, реалізація цієї довгострокової Програми дасть змогу гармонізувати національну систему захисту конкуренції з європейськими та світовими стандартами, а також забезпечити розвиток взаємовигідного міжнародного співробітництва у сфері реалізації конкурентної політики.

У цьому контексті Ігор Прасолов наголосив, що Україна особливо цінує співробітництво з Конференцією ООН з питань торгівлі та розвитку (ЮНКТАД) та Організацією економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР), яке активізувалось останнім часом.

Важливим напрямом співробітництва України з ЮНКТАД є проведення міжнародними експертами Огляду політики та законодавства у сфері конкуренції в Україні, результати якого можуть бути використані при підготовці стратегічних та програмних документів Уряду в сфері розвитку конкуренції в Україні.

Водночас, за словами Міністра, Україна зацікавлена у розширенні спектру співробітництва з ЮНКТАД, зокрема у напрямах розвитку малого та середнього бізнесу, імплементації міжнародних стандартів фінансової звітності, створення сприятливих умов для залучення іноземних інвестицій.

Крім того, активно розвивається співробітництво з ОЕСР, зазначив глава економічного відомства. Так, за останні роки спільно з ОЕСР проведено низку оглядів з ключових питань, в тому числі Огляд конкурентної політики, Огляд інвестиційної політики. У 2012 році завершено Огляд конкурентоспроможності секторів економіки та Огляд енергетичної політики України.

Ігор Прасолов поінформував, що за результатами активізації співпраці та проведення цих оглядів в 2011-2012 роках ОЕСР було визнано здатність і готовність України дотримуватися принципів лібералізації, прозорості, недискримінації та вести свою інвестиційну політику відповідно до міжнародних стандартів.

Дуже важливо, що розроблено рекомендації для розвитку секторів з високим потенціалом підвищення конкурентоспроможності, мова зокрема йде і про АПК, і про виробництво альтернативних джерел енергії, цивільне літакобудування. Цілком логічно, що Генеральним Секретарем ОЕСР на офіційне звернення України було надано принципову згоду про приєднання нашої держави України до Декларації ОЕСР про міжнародні інвестиції та багатонаціональні підприємства та набуття статусу спостерігача в Інвестиційному комітеті.

Участь України, як постійного спостерігача, у Комітеті ОЕСР з питань конкуренції є важливим інструментом для удосконалення законодавства та політики у сфері конкуренції, оскільки дозволяє розширювати міжнародне співробітництво між органами, що опікуються питаннями конкуренції, брати участь у міжнародному діалозі та аналізі кращих практик запровадження конкурентного законодавства, отримувати доступ до широкої бази знань та досвіду держав-членів ОЕСР у сфері конкуренції.

Ігор Прасолов вважає: міжнародний досвід, що набувається Україною в рамках участі у цьому Комітеті, може бути використано для успішного досягнення мети та очікуваних результатів Загальнодержавної програми розвитку конкуренції на 2014-2024 роки.

 

версія для друку