українська російська англійська
У рамках переговорного процесу Україна-ЄС судова реформа є першочерговим завданням, - Посол Євросоюзу в Україні
29.01.2013 | 18:00
Прес-служба Міністерства юстиції

У рамках переговорного процесу між Україною та ЄС судова реформа залишається першочерговим завданням порядку денного. Про це заявив Посол Європейського Союзу в Україні Ян Томбінські у ході зустрічі з Міністром юстиції України Олександром Лавриновичем, яка відбулася 29 січня в українському Мін‘юсті.

Обговорюючи проблеми, з якими зіштовхується реформа судової системи в Україні, сторони зійшлися в думці, що неналежна якість судової системи має не лише політичну, а й економічну складову.

Зокрема, Міністр юстиції України наголосив, що в рамках чергового етапу судової реформи, який розпочався в липні 2010 року, вдалося модернізувати багато складових системи та забезпечити нормативні кроки, які з часом дадуть серйозні результати. Ухвалено практично всю необхідну нормативну базу для професійного відбору кандидатів на посаду судді, щоб ті, хто відправляє правосуддя, робили це на належному професійному рівні. 

Олександр Лавринович підкреслив, що для викоренення корупції в суддівській системі Україна готова втілити  рекомендації Європейського Союзу та європейських експертів. 

Міністр також наголосив, що в Україні усвідомлюють, що якість судочинства є чинником, який серйозно впливає на всі процеси не лише всередині державі, але й в її зовнішніх стосунках зі світом.

версія для друку