українська російська англійська
До 2014 року планується знищити 3 мільйони протипіхотних мін
01.02.2013 | 14:33
Прес-служба Міністерства оборони

1 лютого у Києві, в приміщенні Офісу зв’язку НАТО в Україні, відбулось підписання тристороннього Контракту з утилізації протипіхотних мін типу ПФМ-1 (1С) між Міністерством оборони України, Агенцією НАТО із матеріально-технічного забезпечення і постачання (НСПА) та Державним підприємством “Науково-виробниче об’єднання “Павлоградський хімічний завод”.

Захід було проведено у межах виконання проекту Трастового фонду НАТО зі знищення легких озброєнь, стрілецької зброї, звичайних видів боєприпасів і протипіхотних мін типу ПФМ-1 (1С) в Україні. У ньому взяли участь заступник Міністра оборони України Артуро Бабенко, Генеральний директор державного підприємства “Науково-виробниче об’єднання “Павлоградський хімічний завод” Леонід Шиман, керівник Проекту НСПА в Україні Володимир Литвинчук, представники Посольства США в Україні.

«Хочу відзначити, що взяті сторонами зобов’язання першого етапу проекту, який розпочався 2006 році, ми виконали у повному обсязі. За цей час утилізовано 15 тисяч тонн боєприпасів, 400 тисяч легких озброєнь і стрілецької зброї, а також 1 тисячу переносних зенітних ракетних комплексів», - наголосив заступник керівника вітчизняного оборонного відомства.

Зараз, за словами Артуро Бабенка, розпочинається другий етап, який триватиме до 2014 року і є достатньо насиченим. Адже передбачається знищити 73,5 тисяч тонн звичайних боєприпасів, 366 тисяч одиниць стрілецької зброї та 3 мільйони протипіхотних мін типу ПФМ-1. І це, на його погляд, реально виконати, оскільки всі виконавці, як показала практика, працюють професійно та ефективно.

До речі, Сполучені Штати Америки, як, власне, і під час першого етапу проекту, виступають у ролі провідної держави і на другому. Іншими країнами-донорами цього етапу на сьогодні є Німеччина, Швейцарія, Туреччина, Ірландія. Європейський Союз виступає спонсором утилізації протипіхотних мін. Заходи щодо залучення коштів міжнародної технічної допомоги для утилізації непридатних боєприпасів, протипіхотних мін та стрілецької зброї і легких озброєнь (ЛОСЗ) тривають.

«Завдяки допомозі Проекту НСПА в Україні, яким керує Володимир Литвинчук, на утилізацію було спрямовано 5,5 мільйони євро. На другий етап передбачається виділити 22 мільйони. Станом на 1 лютого 2013 року НСПА підтвердило виділення коштів в сумі 100 тисяч євро на започаткування робіт з утилізації протипіхотних мін типу ПФМ-1 у 2013 році, – зауважив заступник Міністра оборони України Артуро Бабенко. – А вивільнені кошти ми спрямовуємо на реформування Збройних Сил та вирішення соціальних питань військовослужбовців та членів їхніх сімей». 

Слід додати, що Проект Трастового фонду Програми НАТО в Україні зі знищення звичайних боєприпасів, стрілецької зброї і легких озброєнь спрямований на демілітаризацію 133 тисяч тонн боєприпасів, 1,5 мільйонів ЛОСЗ та надання допомоги у знищенні 3 мільйонів одиниць протипіхотних мін типу ПФМ-1 протягом 12 років у чотири етапи до 2018 року.

 

версія для друку