українська російська англійська
Запропоновано звільнити органи державної виконавчої служби від сплати судового збору
04.02.2013 | 15:00
Прес-служба Міністерства юстиції

Кабінет Міністрів схвалив 30 січня 2013 року та внесе на розгляд Верховної Ради законопроект, який передбачає звільнення органів Державної виконавчої служби від сплати судового збору. Проект розроблявся Міністерством юстиції з метою зменшення витрат коштів державного бюджету. Про це повідомив Міністр юстиції Олександр Лавринович.

За словами Міністра, урядовим законопроектом пропонується внести зміни до статті 5 Закону України «Про судовий збір», внаслідок чого органи Державної виконавчої служби будуть звільнені від сплати судового збору у справах, пов'язаних з питаннями, що стосуються повноважень цих органів.

Така законодавча ініціатива пояснюється тим, що понад 80 відсотків скарг та позовів, поданих до суду на дії державних виконавців, подаються боржниками. При цьому найчастіше боржники оскаржують постанови про стягнення виконавчого збору. Фактично, як показує практика, боржником оскаржується майже кожна постанова про стягнення виконавчого збору.

Це у свою чергу зумовлює витрати з  державного бюджету у вигляді оплати судового збору, які здійснюються Державною виконавчою службою при розгляді таких скарг у судах.

При цьому, з огляду на суми виконавчого збору та категорії виконавчих документів, які виконуються відділом примусового виконання судових рішень, суми судового збору також сягають значних величин. Наприклад, лише протягом 2011 року органами державної виконавчої служби було стягнуто 345 424 538 грн. виконавчого збору. Як відомо, виконавчий збір стягується у розмірі 10 відсотків суми, що підлягає стягненню, у разі невиконання боржником рішення майнового характеру в строк.

Таким чином, передбачається, що внесення змін до законодавства дозволить зменшити витрати коштів державного бюджету на сплату судового збору органами Державної виконавчої служби.

 

 

версія для друку