українська російська англійська
Фахівці повітряно-десантної служби опановують нові системи спуску та приземлення
05.02.2013 | 16:53
Прес-служба Міністерства оборони

У Миколаєві, на базі 79-ї аеромобільної бригади Високомобільних десантних військ Збройних Сил України, розпочались збори фахівців парашутно-десантної служби військових частин Високомобільних десантних військ ЗС України, частин спеціального призначення Сухопутних військ та ВМС ЗС України, морської піхоти ВМС ЗС України, військових навчальних закладів, а також представників загонів спеціального призначення внутрішніх військ МВС України.

Керівником зборів призначено заступника командувача Високомобільних десантних військ Збройних Сил України – начальника повітряно-десантної служби полковника Юрія Галушкіна.

Він повідомив, що основним завданням зборів є вивчення та опанування фахівцями парашутно-десантної служби нових систем спуску та приземлення, що незабаром будуть прийняті на озброєння Збройних Сил України. А саме: парашута спеціального призначення “Статус СН” типу “Крило” та комплекту зйомного бортового обладнання вертольоту “Адаптер 1М”.

«З використанням даних систем відкриваються нові можливості у способі доставки на поле бою та евакуації особового складу Високомобільних десантних військ та загонів спеціального призначення», – зазначив полковник Юрій Галушкін.

Під час зборів фахівці мають вивчити та опанувати нові системи та отримати допуск на самостійний стрибок з парашутом “Статус СН” типу “Крило” та спуску за допомогою комплекту зйомного бортового обладнання вертольоту “Адаптер 1М”. До речі, ці нові системи спуску та приземлення незабаром будуть прийняті на озброєння Збройних Сил України.

Водночас ставиться завдання, щоб спеціалісти парашутно-десантної служби отримали допуск на організацію підготовки особового складу своїх військових частин до використання даних систем. Враховуючи важливість і складність завдання, протягом року буде проведено чотири подібних заходи.

Навчають фахівців парашутно-десантної служби спеціалісти Державного науково-випробувального центру Збройних Сил України, які першими опанували дані системи. Фахівці-випробувачі будуть і у складі Державної комісії, яка за підсумками зборів визначатиме готовність учасників зборів та складатиме відповідний акт.

 

версія для друку