українська російська англійська
Посадовці "Уманьавтодору" поклали до власних кишень 34 млн. державних коштів
08.02.2013 | 13:26
Прес-служба Міністерства внутрішніх справ

Працівники ДСБЕЗ Черкащини викрили посадовців «Уманьавтодору», які замість того, аби ремонтувати дороги, поклали до власних кишень 34 мільйони гривень.

Днями правоохоронці області викрили та ліквідували «конвертаційний центр», за допомогою якого «спритні» підприємці обкрадали державу. Через цей центр пройшло близько 1 мільярда гривень, в результаті чого держбюджет недорахувався близько 150 мільйонів гривень. Можливо ця цифра є значно більшою і працівники міліції зараз активно працюють над цим питанням. В рамках розслідування цієї резонансної справи слідчі «вийшли» на низку підприємств, які користувалися послугами зловмисників. Серед них були і бюджетні установи, які безсовісно крали виділені державою для потреб суспільства гроші і «відмивали» їх у цьому кримінальному «конверті».

Службові особи ПАТ «Уманьавтодор», виконуючи ремонтно-будівельні роботи автодоріг на території Черкаської області за бюджетні кошти, замість того, щоб витрачати державні гроші на якісний ремонт доріг, клали їх до своєї власної кишені. Посадовці завищували обсяг та вартість виконаних робіт шляхом оформлення псевдооперацій і в подальшому «конвертували» безготівкові кошти в готівку через «конверт» за рахунок проведення фіктивних операцій по закупівлі товарів, робіт чи послуг у спеціально створених для цього фіктивних підприємств.

Посадовці-крадії багатіли, і їх зовсім не хвилювало те, що крадуть вони у свого народу, а автошляхи області перетворюються на суцільні ями та вибоїни по яких не має можливості проїхати ні звичайний автолюбитель, ні вантажівка, ні спеціальний транспорт, такий як наприклад «швидка допомога».

Наразі стосовно службових осіб ПАТ «Уманьавтодор» відкрито кримінальне провадження за ч.5 ст. 191 КК України (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем). Попередньо встановлено, що вони завдали державі збитків в розмірі 34 млн. гривень. Працівники міліції продовжують встановлювати осіб, причетних до скоєння цього злочину.

 

версія для друку