українська російська англійська
Наталія Королевська: Позитивний досвід роботи "єдиного соціального вікна" у Вінниці необхідно поширити по всій Україні
18.02.2013 | 11:55
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ

Досвід «єдиного вікна» надання соціальних послуг має бути запроваджений в усій Україні. Про це заявила Міністр соціальної політики України Наталія Королевська за підсумками візиту до відділення «Вишенька» Центру адміністративних послуг «Прозорий офіс» у Вінниці.

«Сьогодні – це унікальне місце в Україні, де можна побачити відкритий офіс щодо надання соціальних послуг. Наше завдання зробити так, щоб такі офіси з’явилися у кожному районі Вінницької області, а згодом – й по всій Україні. Людина, звертаючись до такого офісу, отримує повністю усю необхідну їй інформацію, прозору систему нарахувань. Це відбувається вчасно та оперативно», – зазначила вона.

Наталія Королевська повідомила, що спільно з міським головою Вінниці Володимиром Гройсманом обговорено питання, як ще поліпшити роботу такого офісу та автоматизувати систему надання пільг.

Міністр окремо наголосила, що запровадження такого «єдиного вікна» не лише полегшує доступ громадян до отримання соціальних послуг, але й дозволяє певним чином скоротити видатки бюджету. «Завдяки такій системі ми можемо не тільки скорочувати видатки бюджету, а й ефективніше використовувати ці кошти», – сказала вона.

На завершення Наталія Королевська зазначила, що за декілька місяців спільно з головою Вінницької ОДА відбудеться всеукраїнська нарада, на якій буде продемонстровано принцип дії «єдиного соціального вікна».

Довідково

Центр адміністративних послуг «Прозорий офіс» – постійно діючий робочий орган виконкому міської ради, в якому надаються адміністративні послуги через адміністратора шляхом його взаємодії з суб’єктами надання адміністративних послуг.

На виконання Програми економічного і соціального розвитку м. Вінниці на 2012 рік утворено територіальні відділення Центру адміністративних послуг «Прозорий офіс»: «Замостя», «Старе місто» та «Вишенька».

Основною відмінністю територіальних відділень є залучення до їх роботи, окрім іншого, соціального напрямку діяльності влади: питання соціального захисту, соціального забезпечення, пенсійного забезпечення та соціального страхування.

версія для друку