українська російська англійська
Військовослужбовці національного контингенту у Косово взяли участь у навчаннях на американській військовій базі
20.02.2013 | 17:53
Прес-служба Міністерства оборони

Військовослужбовці зі складу чотирьох спеціальних взводів українського національного контингенту 16-ї ротації багатонаціональної бойової групи “East” сил КФОР у Косово на чолі із майором Максимом Миргородським, взяли участь у спільних тренуваннях з військовослужбовцями польського контингенту. Також у навчанні взяв участь словенський контингент, який був делегований від багатонаціональної бойової групи “WEST”.

У масштабних маневрах, в ході яких відпрацьовувались елементи взаємодії щодо забезпечення свободи пересування військ КФОР, успішно демонстрували свої можливості і військовослужбовці української інженерної роти на чолі з капітаном Андрієм Братащуком. Також був залучений шляхопрокладач БАТ-2 та 6 одиниць автомобільної техніки зі складу національного контингенту. 

Під час навчань відпрацьовувалися і дії з контролю та розгону натовпу  (CRCcrowd control). Заняття під керівництвом інструкторів з американського контингенту проводилися на американській військовій базі “Bondsteel” й включали в себе відпрацювання здатності оперативно реагувати на надзвичайні ситуації, здійснювати психологічний вплив на демонстрантів. А також в максимально реалістичних умовах всебічно перевірялась сумісність інженерного й медичного забезпечення національних контингентів. Так, до надання кваліфікованої медичної допомоги були готові разом зі своїми американськими колегами й військові медики зі складу національного контингенту: старший сержант Юрій Суліма (фельдшер) та начальник медичної служби майор Олександр Голуб (хірург).

Українські миротворці, встановивши барикади та заблокувавши проїзд  умовної ділянки дороги, виконували завдання з імітації сил протистояння (OPFOR) силам підтримки (FRFOR). Дану функцію спочатку виконувала рота військовослужбовців польського контингенту. У другій частині маневрів українські військовослужбовці “протидіяли” вже своїм словенським колегам.

«Одним із ключових завдань було відділення підбурювачів від решти демонстрантів з їх подальшим арештом і умовною передачею в поліцію», – розповів майор Максим Миргородський.

У процесі практичної фази виконання поставлених завдань, українські миротворці отримали схвальні відгуки від офіцерів штабу КФОР, які спостерігали за ходом занять щодо вправності, швидкості та якості виконання всіх елементів.

За підсумком навчання командир багатонаціональної бойової групи “East” полковник Веймон Сторі, який за його словами, був вражений надзвичайно видовищним та реалістичним дійством, відзначив професіоналізм та завзятість українських військовослужбовців. А кращим вручив пам’ятні монети. Зокрема, особисто ним були заохочені майор Максим Миргородський, старший сержант Сергій Танасов, сержант Олександр Бабіков, молодший сержант Євген Кісенков, солдат Валерій Сазонов та механік-водій БАТ-2 старший сержант Віктор Прокопчук.

За словами командира національного контингенту підполковника Іллі Федоренка, результати даних навчань ввійдуть в один із розділів методичних рекомендацій щодо  впровадження новітніх ефективних підходів в удосконалення підготовки наступних ротацій українських миротворців. Даний збірник планується до підготовки і видання з врахуванням набутого практичного досвіду і за сприяння командного складу та офіцерів управління національного контингенту 16-ї ротації в Косово.

 

версія для друку