українська російська англійська
Сергій Тимченко: Варварську експлуатацію земель слід припинити
21.02.2013 | 13:36
Прес-служба Державного агентства земельних ресурсів

В Україні станом на 1 лютого 2013 року нараховується 18 433 сільськогосподарських підприємств, які використовують земельні ділянки сільськогосподарського призначення площею понад 100 га, із них лише 353 (1,9%) мають проекти землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь.

Проекти землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь взагалі не розроблені в Дніпропетровській, Закарпатській, Івано-Франківській, Миколаївській, Чернігівській областях.

На сьогодні 2 219 (12,4%) сільськогосподарських підприємств замовили розроблення таких проектів.

Найбільше договорів на розробку цих проектів укладено в АР Крим – 187 (що становить 23,2% від кількості проектів, які необхідно розробити), Чернігівській – 135 (22%), Запорізькій – 288 (24,9%), Тернопільській – 93 (24,5%), Сумській – 125 (23,1%), Полтавській – 257 (22,2%) областях.

Територіальними органами Держземагентства України провели 2 959 нарад з агровиробниками, оприлюднили 3 506 статей в ЗМІ та на сайтах щодо необхідності розробки проектів землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь, акцентувавши їх увагу на те, що з 2013 року на сільгоспвиробників будуть накладатись штрафи.

Що стосується вартості розроблення проектів землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь, повідомляємо, що ДП «Головний та науково-дослідний інститут землеустрою» та його регіональні інститути розробляють такі проекти  за максимально можливу  низьку плату.

Крім того, для удосконалення та здешевлення розробки цих проектів підготовлено зміни до Порядку розроблення проектів землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь: скасовуються дозволи сільських селищних міських рад та місцевих державних адміністрацій на розроблення цих проектів; матеріали ґрунтових обстежень та агрохімічні паспорти полів будуть надаватися замовником, що здешевить процедуру розроблення таких проектів; із складу проекту вилучається необхідність надання копій правовстановлюючих документів на земельні ділянки.

Крім, того на сьогодні є 1 800 сертифікованих інженерів-землевпорядників, які працюють в 1 800 землевпорядних організаціях, що можуть виконувати роботи зі складання проектів землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь.

Землевласники, орендарі, які використовують земельні ділянки сільськогосподарського призначення площею понад 100 га, без розроблених та затверджених проектів землеустрою, що забезпечують еколого-економічне обґрунтування сівозміни та впорядкування угідь притягуватимуться до адміністративної відповідальності органами Державної інспекції сільського господарства України.

«Варварську експлуатацію земель: рапс – по  рапсу, соняшник – по соняшнику, що призводить до деградації  та фактичного знищення нашого національного багатства – унікальних чорноземів, слід припинити, і для цього землевпорядники докладуть значних зусиль», – зазначив Голова Держземагентства Сергій Тимченко.

версія для друку