українська російська англійська
Затверджено перелік спецзасобів, які можуть мати охоронні структури
21.02.2013 | 15:15
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Затверджено перелік спецзасобів, які можуть мати охоронні структури. Кабінет Міністрів прийняв 11 лютого 2013 р постанову № 97 «Про затвердження переліку спеціальних засобів, придбання, зберігання та використання яких здійснюється суб’єктами охоронної діяльності».

Уряд затвердив перелік відповідно до пункту 1 частини першої статті 9 Закону України «Про охоронну діяльність» та постановив Міністерству внутрішніх справ привести власні нормативно-правові акти у відповідність з цією постановою.

Наразі суб’єктам охоронної діяльності дозволено придбавати, зберігати та використовувати бронежилети, захисні каски, газові балончики з аерозолями сльозоточивої та дратівної дії, газові пістолети і револьвери та патрони до них калібру 6, 8 і 9 міліметрів, заряджені речовинами сльозоточивої та дратівної дії, гумові кийки, наручники пластикові (текстильні) одноразового використання. Водночас електрошокові пристрої та пристрої вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та зазначені патрони можуть придбаватися, зберігатися та використовуватися виключно суб’єктами охоронної діяльності, які здійснюють охорону особливо важливих об’єктів права державної власності або надають охоронні послуги із залученням власного транспорту реагування та використанням пунктів централізованого спостереження.

 

версія для друку