українська російська англійська
У Києві презентували щорічне видання "Біла книга - 2012. Збройні Сили України"
21.02.2013 | 19:22
Прес-служба Міністерства оборони

Головною особливістю 2012 року стало формування правових засад державної політики з питань національної безпеки у воєнній сфері, сфері оборони та військового будівництва. Було завершено розроблення концептуальних документів, які є основою оборонного планування в Україні, а саме: нові редакції Стратегії національної безпеки України і Воєнної доктрини України, Стратегічний оборонний бюлетень України та Концепція реформування і розвитку Збройних Сил України на період до 2017 року. Про це 21 лютого повідомив Перший заступник Міністра оборони України Олександр Олійник під час презентації щорічного видання “Біла книга – 2012. Збройні Сили України” у Центральному будинку офіцерів ЗС України.

Прийнята Урядом Державна цільова оборонна програма розвитку озброєння та військової техніки Збройних Сил на 2012 -2017 роки стала основою військово-технічної політики. До того ж вона має значний соціальний аспект – до виконання її заходів залучається більше 160 підприємств військово-промислового комплексу, що забезпечує роботою близько 40 тисяч громадян України.

«Вже у цьому році на підставі вищеперерахованих документів підготовлено проект основного програмного документа на середньострокову перспективу – Державну програму реформування і розвитку Збройних Сил України на період до 2017 року, яка найближчим часом буде подана Президенту України на затвердження», – повідомив Перший заступник Міністра оборони України.

Олександр Олійник також підкреслив, що до Дня захисника Вітчизни Міноборони вже восьмий рік поспіль підготувало видання “Біла книга – 2012. Збройні Сили України”, у якому максимально відкрито викладено якісні та кількісні показники діяльності Збройних Сил. «Наклад цьогорічного видання складає десять з половиною тисяч примірників, що майже у півтора рази більше ніж у минулому році, а економія коштів на підготовку та видання “Білої книги – 2012” склала 80 тисяч гривень. Це стало можливим завдяки новій політиці оптимізації видавничих ресурсів. 1.500 примірників із них будуть надруковані англійською мовою», – наголосив Перший заступник Міністра оборони.

Олександр Олійник відзначив, що важливим результатом діяльності Міністерства оборони та Збройних Сил у 2012 році є те, що завдання, поставлені Президентом України – Верховним Головнокомандувачем Збройних Сил України, у цілому виконані.

«Підвищено рівень оснащеності Збройних Сил озброєнням та військовою технікою, зокрема кількість боєготових літаків збільшено у півтора рази, відновлено технічну готовність половини бойових кораблів і катерів, а також удосконалено польовий, повітряний і морський вишкіл особового складу. Це стало можливим за підтримки Уряду та ефективної діяльності Міністерства оборони щодо управління ресурсним забезпеченням Збройних Сил», – сказав Олександр Олійник.

Зокрема, фінансовий ресурс Міністерства оборони у 2012 році, у порівнянні з 2011 роком, було збільшено на 16,5% (2,1 млрд. грн.). Завдяки цьому було поліпшено фінансування за такими напрямами: підготовка Збройних Сил (збільшено майже у 2,5 рази); закупівля, модернізація, відновлення боєздатності озброєння та військової техніки (збільшено більш як у 2 рази); грошове забезпечення військовослужбовців та заробітна плата працівників.

У рамках презентації щорічного видання “Біла книга – 2012. Збройні Сили України” посадові особи Генерального штабу ЗС України також розповіли журналістам про здобутки та перспективи Збройних Сил за своїми напрямками діяльності.

 

версія для друку